Zalewska: w czerwcu decyzja w sprawie gimnazjów

Zalewska: w czerwcu decyzja w sprawie gimnazjów
(fot. shutterstock.com)
PAP / ml

W czerwcu zapadnie decyzja, w jaki sposób będzie zmieniony system edukacji szkolnej i czy zostaną zlikwidowane gimnazja - poinformowała w poniedziałek minister edukacji narodowej Anna Zalewska.

- Od środy ogłaszamy debatę w całej Polsce na temat systemu edukacji narodowej, skończymy ją w czerwcu i w czerwcu ogłosimy w jaki sposób ten system będziemy zmieniać, bo że trzeba go zmieniać wiedzą wszyscy - powiedziała Zalewska w Radiu TOK FM, pytana, czy rząd wycofał się już z pomysłu likwidacji gimnazjów.
Dodała zarazem, że nadal istotnym elementem programu edukacyjnego jest "czteroletnie liceum i prawdziwa szkoła zawodowa".
Pytana, dlaczego rząd nie chce ogłosić referendum w sprawie likwidacji gimnazjów, skoro popierał projekt referendum zainicjowanego przez rodzinę Elbanowskich, w którym obok kwestii sześciolatków pojawiał się temat gimnazjów, Zalewska odpowiedziała, że musi "widzieć cały proces edukacyjny".
Likwidacja gimnazjów była jednym z elementów przedwyborczego programu edukacyjnego PiS, obok zniesienia obowiązku szkolnego dla 6-latków.
Pomysł likwidacji gimnazjów wywołał liczne protesty wśród nauczycieli i rodziców, sprzeciwia się temu też Związek Nauczycielstwa Polskiego. 

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Zalewska: w czerwcu decyzja w sprawie gimnazjów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.