"Zapewnienie bezpieczeństwa obywatelom najważniejszym zadaniem"

"Zapewnienie bezpieczeństwa obywatelom najważniejszym zadaniem"
(fot. PAP/Adam Warżawa)
PAP / kw

Najważniejsze jest zapewnienie bezpieczeństwa, przede wszystkim bezpieczeństwa obywatelom - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas piątkowej uroczystości wręczenia aktów mianowania na stopnie generalskie.

Prezydent powiedział, że piątkowy awans jest zarówno wyrazem podziękowania za dotychczasową pracę i sukcesy, jak i zobowiązaniem do dalszej pracy i doskonalenia realizacji zadań związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa państwu i obywatelom.

Zaznaczył, że obecnie planowane i realizowane są ważne programy związane z codziennym bezpieczeństwem. Wskazał, że są to m.in. program wsparcia pracy dzielnicowego, program tworzenia krajowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa i program "Razem bezpieczniej".

"Chciałbym, żebyście się państwo (skoncentrowali - PAP) na tych właśnie sprawach związanych z dobrą organizacją pracy Policji i Biura Ochrony Rządu związanej z efektywnością wykonywania tego najważniejszego zadania, jakim jest zapewnienie bezpieczeństwa, przede wszystkim bezpieczeństwa obywatelom - tam gdzie mieszkają, w ich codzienności" - mówił prezydent.

DEON.PL POLECA

Prezydent wspominał też nagranie, na którym zarejestrowano, jak uczestnicy Światowych Dni Młodzieży spontanicznie dziękowali policjantom opuszczającym posterunki po zakończeniu wykonywania zadań.

"To chyba najpiękniejsze świadectwo dobrze wykonanej służby. Ta spontaniczna wdzięczność zrobiła na mnie ogromnie wrażenie, ale myślę, że ona zrobiła ogromne wrażenie też na tych zwykłych funkcjonariuszach, którzy w deszczu, w palącym słońcu, cały czas spokojnie, sumiennie i doskonale wykonywali swoje zadania, będąc życzliwymi, pomocnymi, a przede wszystkim niestrudzenie zapewniającymi bezpieczeństwo w trudnych często warunkach" - powiedział prezydent.

Duda przypomniał, że przekazał już podziękowanie szefom wszystkich formacji, które uczestniczyły w zabezpieczeniu ŚDM. "Mam nadzieję, że dotarło ono do wszystkich funkcjonariuszy, bo chciałbym, aby usłyszeli także to +dziękuję+ ze strony głowy państwa" - powiedział prezydent.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Zapewnienie bezpieczeństwa obywatelom najważniejszym zadaniem"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.