Zarzuty dla 13 osób, ws. SKOKu Wołomin

Zarzuty dla 13 osób, ws. SKOKu Wołomin
(fot. Scott* / Foter / CC BY-NC-SA)
PAP / ptt

13 osobom, które naraziły SKOK Wołomin na co najmniej 163 mln zł strat, postawiono zarzuty; 3 zostały aresztowane - podała Prokuratura Apelacyjna w Szczecinie. PA podkreśla, że sprawa ze Szczecina nie ma związku ze śledztwem ws. SKOK Wołomin, prowadzonym w Gorzowie Wlkp.

Komunikat w tej sprawie umieszczono na stronach internetowych Prokuratury Apelacyjnej w Szczecinie.

Jak podano w komunikacie, wydział ds. przestępczości zorganizowanej PA nadzoruje śledztwo w sprawie działającej od początku 2013 r. na terenie woj. zachodniopomorskiego zorganizowanej grupy przestępczej, "której członkowie poprzez należące do nich bądź prowadzone przez inne osoby firmy podejmują czynności zmierzające do udaremnienia lub znacznego utrudnienia stwierdzenia przestępczego pochodzenia środków płatniczych uzyskanych w wyniku oszustw kapitałowych na szkodę SKOK Wołomin".

Szczecińska PA podała też, że członkowie tej grupy przestępczej uczestniczyli także w wyłudzaniu ze SKOK Wołomin pożyczek i kredytów na podstawione osoby, na podstawie podrobionych zaświadczeń o zatrudnieniu i wysokości wynagrodzenia oraz aktów notarialnych dotyczących ustanowienia hipotek stanowiących zabezpieczenie pożyczek na nieruchomościach o znacznie zawyżonej wartości. Wartość szkody z tego tytułu wynosi co najmniej 163 mln zł - podkreślono.

Do chwili obecnej w sprawie przedstawiono zarzuty 13 osobom - głosi komunikat. Trzy spośród nich zostały aresztowane. Podejrzanym grozi do lat 10 więzienia.

DEON.PL POLECA

Jak powiedział PAP prok. Tadeusz Kulikowski z PA w Szczecinie, to tylko jedna z kilku spraw prowadzonych przez różne prokuratury w kraju w sprawie SKOK Wołomin. Pa podkreśla, że sprawa jest "zupełnie odrębna" i dotyczy działającej w Szczecinie grupy.

Dotychczas w najbardziej obszernym śledztwie ws. SKOK Wołomin - prowadzonym w Gorzowie Wlkp. - zarzuty przedstawiono 53 osobom. Większości grozi kara do ośmiu lat więzienia.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Zarzuty dla 13 osób, ws. SKOKu Wołomin
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.