Zderzenie dwóch pociągów w Warszawie

Zderzenie dwóch pociągów w Warszawie
(fot. PAP/Paweł Supernak)
PAP / psd

Pociąg SKM w poniedziałek nad ranem uderzył w tył pociągu Kolei Mazowieckich w okolicy stacji Warszawa-Wesoła. Trzy osoby zostały lekko ranne. Ruch kolejowy w miejscu wypadku odbywa się jednym torem, ale od ok. 9.30 do 10.30 zostanie całkowicie wstrzymany.

"O godzinie 5.25 koło stacji Warszawa Wesoła, szlak Warszawa-Sulejówek Miłosna, pociąg SKM relacji Warszawa Zachodnia-Sulejówek Miłosna najechał na tył pociągu Kolei Mazowieckich relacji Warszawa Zachodnia-Mrozy. W wyniku zderzenia lekko ranne zostały trzy osoby: mechanik pociągu SKM, kierownik pociągu KM i kierowniczka pociągu SKM" - poinformował rzecznik Straży Ochrony Kolei Paweł Boczek. Dodał, że poszkodowani zostali zabrani do szpitala.

DEON.PL POLECA
Rzecznik PKP PLK Mirosław Siemieniec mówił wcześniej PAP, że pasażerowie feralnych składów przesiedli się do innych pociągów.

Boczek wskazał, że na miejscu wypadku pracuje: Straż Ochrony Kolei z Warszawy i Siedlec, policja, straż pożarna i ratownictwo techniczne.

Dodał, że na razie nie wiadomo, co było przyczyną wypadku. "Na miejscu zgodnie z procedurami została powołana komisja powypadkowa, która zbada przyczyny wypadku" - podkreślił Boczek.

Z utrudnieniami muszą liczyć się pasażerowie pociągów SKM z Warszawy Zach. do stacji Sulejówek, bo kończą one bieg na stacji Warszawa Wsch.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Zderzenie dwóch pociągów w Warszawie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.