Ziobro, Kurski i Cymański wykluczeni z PIS

Ziobro, Kurski i Cymański wykluczeni z PIS
Europoseł Zbigniew Ziobro przed posiedzeniem Komitetu Politycznego PiS w Warszawie. Wcześniej eurodeputowany spotkał się z rzecznikiem partyjnej dyscypliny PiS Karolem Karskim. (fot. PAP/Tomasz Gzell)
PAP / wm

Zbigniew Ziobro, Jacek Kurski i Tadeusz Cymański zostali wykluczeni z PiS - poinformował w piątek wieczorem po posiedzeniu Komitetu Politycznego PiS rzecznik partii Adam Hofman. Jak dodał, komitet podjął tę decyzję dużą większością głosów.

Wobec trzech polityków toczyło się postępowanie dyscyplinarne w partii w związku z m.in. ich publicznymi wypowiedziami. Ziobro mówił o konieczności demokratyzacji PiS oraz otwarcia się partii na inne środowiska.

W piątek po południu w ramach tego postępowania z Ziobrą, Cymańskim i Kurskim rozmawiał rzecznik dyscypliny PiS Karol Karski. Karski rekomendował ich wykluczenie.

Zbigniew Ziobro zapowiedział po piątkowym posiedzeniu Komitetu Politycznego PiS, że wraz z Tadeuszem Cymańskim i Jackiem Kurskim będą się odwoływać od decyzji  o wykluczeniu ich z partii. - To niedobry dzień dla polskiej prawicy - podkreślił Ziobro.

Ziobro powiedział, że politycy wykluczeni z PiS nadal liczą na zgodę i pojednanie. Jak dodał, decyzja o ich wykluczeniu jest "krzywdząca" i "dzieli, a nie łączy".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Ziobro, Kurski i Cymański wykluczeni z PIS
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.