Zmienić nazwę PO! To partia "antyobywatelska"

Zmienić nazwę PO! To partia "antyobywatelska"
"Nazwa partii nie może wprowadzać w błąd, partia Leszka Millera nie może się nazywać Sojusz Prawicy Demokratycznej, partia Janusza Palikota nie może się nazywać Ruch Kowala, dlatego Platforma Obywatelska nie może się nazywać obywatelska"
PAP / slo

PJN chce, by sąd wykreślił Platformę Obywatelską z ewidencji partii politycznych - z powodu nazwy. Lider PJN Marek Migalski przekonywał w piątek, że nazwa partii rządzącej wprowadza wyborców w błąd, ponieważ nie jest to Platforma Obywatelska, ale - jak mówił - "antyobywatelska".

Wniosek w sprawie wykreślenia PO z ewidencji partii politycznych trafić ma do Sądu Okręgowego w Warszawie jeszcze w piątek. - Naszym celem nie jest delegalizacja tej partii czy ściganie jej działaczy, tyle tylko, że domagamy się pozbawienia tej partii owego przymiotnika "obywatelska" - powiedział Migalski na piątkowej konferencji prasowej w Sejmie.

Eurodeputowany przekonywał, że PO "nie jest obywatelska, a jest właściwie partią antyobywatelską" dlatego, jak mówił, PJN będzie domagać się wykreślenia przymiotnika "obywatelska" z nazwy partii rządzącej.

- Nazwa partii nie może wprowadzać w błąd, partia Leszka Millera nie może się nazywać Sojusz Prawicy Demokratycznej, partia Janusza Palikota nie może się nazywać Ruch Kowala, dlatego Platforma Obywatelska nie może się nazywać obywatelska - mówił polityk.

Zdaniem Migalskiego PO wielokrotnie pokazała, że nie jest obywatelska, o czym świadczyć mają m.in. - jak wylicza PJN we wniosku do sądu - zmiany w Prawie o zgromadzeniach, "wzrost liczby podsłuchów", "wzrost liczby fotoradarów", "proces właściciela witryny Antykomor.pl", "rozrost biurokracji", "wzrost podatków w Polsce".

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Zmienić nazwę PO! To partia "antyobywatelska"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.