78 ofiar śmiertelnych katastrofy samolotu

PAP / psd

78 osób zginęło, a trzy zostały ciężko ranne w katastrofie samolotu wojskowego, który rozbił się we wtorek przy złej pogodzie na południu Maroka - poinformowały marokańskie siły zbrojne.

Wojskowy samolot transportowy C-130 Hercules rozbił się we wtorek na południu kraju - w górzystej okolicy opodal Guelmim - podała agencja prasowa MAP.

"Katastrofa, do której doszło z powodu złej pogody, spowodowała śmierć 78 osób i ciężkie obrażenia trzech osób" - poinformowały marokańskie Królewskie Siły Zbrojne w oświadczeniu rozpowszechnionym przez agencję informacyjną MAP.

Poinformowano, że w chwili katastrofy na pokładzie samolotu znajdowało się 60 wojskowych, 12 cywilów i dziewięciu członków załogi.

Trzy osoby ranne i 42 znalezione dotąd ciała zostały przetransportowane do szpitala wojskowego - poinformowało wojsko.

Wg tych źródeł samolot rozbił się ok. 10 km od Guelmim podczas lotu z Dachli w południowej części Sahary Zachodniej do Kunajtiry w północno-zachodnim Maroku.

Agencja MAP podkreśla, że to najtragiczniejsza od dziesięcioleci katastrofa samolotowa w Maroku. Przypomina, że w roku 1994 w katastrofie samolotu w pobliżu Agadiru zginęły wszystkie 44 osoby znajdujące się na pokładzie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

78 ofiar śmiertelnych katastrofy samolotu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.