Akcja policyjna w Berlinie: islamiści na celowniku

Akcja policyjna w Berlinie: islamiści na celowniku
(fot. PAP/EPA/PAUL ZINKEN)
PAP / pk

Niemiecka policja dokonała we wtorek rano obław i przeszukań ośmiu miejsc w Berlinie wykorzystywanych przez podejrzanych islamistów do wspierania walki w wojnie domowej w Syrii.

Nie wiadomo, czy doszło do jakichś zatrzymań podczas akcji, która objęła m.in. stowarzyszenie przy meczecie w dzielnicy Tempelhof-Schoeneberg na zachodzie Berlina. Policja nie podała, gdzie indziej jeszcze dokonano przeszukań, które rozpoczęły się o godzinie 6.30 rano.

Jak poinformowano w komunikacie, prowadzone jest dochodzenie w sprawie 51-letniego Marokańczyka podejrzanego o zachęcanie innych do przyłączenia się do islamistycznych grup zbrojnych walczących w Syrii z siłami lojalnymi wobec prezydenta Baszara el-Asada. Według AFP mężczyzna próbował rekrutować do walki w szeregach Państwa Islamskiego.

Śledztwo toczy się również w sprawie 19-letniego mężczyzny z Macedonii, który najprawdopodobniej obecnie walczy w Syrii.

- Nie ma powodów, by sądzić, że podejrzani przygotowywali ataki w Niemczech - zastrzegła w komunikacie stołeczna policja.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Akcja policyjna w Berlinie: islamiści na celowniku
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.