Amerykanka uwięziona przez dżihadystów

6 lat temu
PAP / pk

26-letnia Amerykanka, która pracowała dla organizacji humanitarnych w Syrii, jest przetrzymywana przez dżihadystów z Państwa Islamskiego - poinformowała we wtorek jej rodzina. Wiadomo obecnie o przetrzymywanych przez nich 3 obywatelach USA.

Dżihadyści, którzy niedawno opublikowali nagranie wideo ze sceną egzekucji amerykańskiego dziennikarza Jamesa Foleya, zagrozili dalszymi egzekucjami Amerykanów w reakcji na straty zadawane im przez lotnictwo USA w Iraku.

W rękach dżihadystów pozostaje inny amerykański dziennikarz Steven Sotloff. Dżihadyści zagrozili, że będzie on następną ofiarą, jeśli amerykańskie naloty nie ustaną

Nie ujawniono personaliów uprowadzonej Amerykanki aby jeszcze bardziej nie narażać na szwank jej bezpieczeństwa.

We wtorek napłynęły informacje o śmierci w Syrii, w niejasnych okolicznościach, innego Amerykanina Douglasa McCaina. Według niektórych źródeł McCain walczył po stronie dżihadystów.

Prezydent USA Barack Obama oświadczył we wtorek, że "Ameryka nie zapomni o zamordowaniu Foleya" i zapowiedział ściganie jego zabójcy.

Dżihadyści z Państwa Islamskiego dążą do utworzenia na znacznych terenach Syrii i Iraku islamskiego kalifatu. Są tak okrutni i bezwzględni wobec wszystkich, których uważają za "heretyków" lub "niewiernych", że wyrzekli się ich nawet przywódcy Al-Kaidy.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Amerykanka uwięziona przez dżihadystów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.