Andrzej Duda przybył do Bratysławy; w planach spotkanie prezydent Słowacji i premierem

Andrzej Duda przybył do Bratysławy; w planach spotkanie prezydent Słowacji i premierem
fot. PAP/Radek Pietruszka
PAP / pk

Prezydent Andrzej Duda przybył w środę przed południem do Bratysławy, gdzie spotka się z prezydent Słowacji Zuzaną Czaputovą, premierem Eduardem Hegerem oraz przewodniczącym Rady Narodowej Republiki Słowackiej Borisem Kollárem. Celem wizyty jest koordynowanie współpracy i pomocy dla Ukrainy.

Na godz. 11 zaplanowano powitanie prezydenta Dudy przez Zuzanę Czaputovą. Następnie odbędą się rozmowy w cztery oczy, a później śniadanie robocze wydane przez prezydent Słowacji. Na godz. 13.20 zaplanowano wspólną konferencję prasową prezydentów.

Po południu Andrzej Duda spotka się z Borisem Kollárem, a następnie z premierem Eduardem Hegerem.

Szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Jakub Kumoch podkreślił w rozmowie z PAP, że wizyta ta w całości poświęcona jest wzajemnej współpracy na rzecz pomocy Ukrainie. Dodał, że takich wizyt prezydent odbywa ostatnio bardzo dużo. "Był niedawno w Czechach i wybiera się też w piątek do Estonii" - zaznaczył.

- To jest seria wizyt w regionie pana prezydenta mająca na celu koordynowanie współpracy i pomocy dla Ukrainy - powiedział Kumoch.

Zwrócił uwagę, że Słowacja jest jednym z naszych najbliższych partnerów obok państw bałtyckich i Czech. - Krajem, który w najwyższym stopniu rozumie złożoność sytuacji na Ukrainie i konieczność pomocy - powiedział.

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Łukasz Walewski

Jak walczyć o swoje, nie doprowadzając do katastrofy

W jaki sposób myślą tyrani? Czy wszyscy są tacy sami? Jak zdobyć nad nimi przewagę, a potem rozbroić i pokonać? Czy lepiej ostro naciskać oponenta, a może...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Andrzej Duda przybył do Bratysławy; w planach spotkanie prezydent Słowacji i premierem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.