Apel polskiego lekarza z Lombardii. "Zróbcie wszystko, by w Polsce nie było jak tu"

Apel polskiego lekarza z Lombardii. "Zróbcie wszystko, by w Polsce nie było jak tu"
(fot. facebook.com)
facebook.com / jb

Lekarz pisze bezpośrednio z włoskiej Lombardii, która jest regionem najbardziej dotkniętym epidemią w Europie.

Paweł Szczuciński, lekarz uczestniczący w wojskowo-cywilnej misji WIM / PCPM, na swoim Facebooku opisał, jakie warunki panują w Lombardii oraz na co przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę, żeby sytuacja w Polsce się nie pogorszyła.

Przeczytaj wpis:

Pozdrowienia i apel od nas, medyków pracujących w Lombardii

Drodzy

Jak większość z Was wie, uczestniczę w wojskowo-cywilnej misji WIM / PCPM w rejonie Bergamo  /Brescia we włoskiej Lombardii - regionie najbardziej dotkniętym epidemią w Europie. Pomagamy i uczymy się. Wszyscy czujemy się dobrze i jesteśmy zdrowi. Jest tu ze mną naprawdę wspaniała ekipa.

Zróbcie wszystko, by nie dopuścić do tego, by w Polsce było tak jak tu.... Bo tu sytuacja jest DRAMATYCZNA. W tym rejonie zmarło już 8 tys. osób....Każdy z kim rozmawiamy stracił kogoś bliskiego.

Izolujcie się, stosujecie ściśle do zaleceń, odkażajcie ręce, chrońcie starszych. Nie chodźcie po mieście!!!

Ci z Was, co są młodzi, niech nie myślą, że nic się nie stanie. Widzimy tu, że stan może pogorszyć się tak gwałtownie, że w ciągu 30 min. trzeba trafić pod respirator. Chorują nawet dzieci.

Szczególnie pozdrawiam medyków, myślę, że współpraca, którą tu nawiązujemy, a szczególnie poznanie wypracowanych na tysiącach pacjentów algorytmów leczniczych posłuży nam wszystkim w leczeniu naszych pacjentów. Wkrótce zaprosimy Was na webinary poświęcone przede wszystkim zabezpieczeniom i leczeniu. Będziemy przedstawiać nasze doświadczenia zdobyte w tych dość ekstremalnych okolicznościach.

Trzymajcie się! I udostępniajcie nasze ostrzeżenie.

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Brat Marek z Taizé, Piotr Żyłka
22,53 zł
32,18 zł

Spotkaj Boga w ciszy i prostocie

Mała, burgundzka wioska. Skromne zabudowania. Cisza. Spokój. Kontemplacja i modlitwa. To właśnie tu, od ponad siedemdziesięciu lat, przyjeżdżają tysiące młodych ludzi. Czego szukają? Co pragną zmienić? Dlaczego, nawet po...

Skomentuj artykuł

Apel polskiego lekarza z Lombardii. "Zróbcie wszystko, by w Polsce nie było jak tu"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.