Berlusconi: Wyszliśmy z poważnego kryzysu

Berlusconi: Wyszliśmy z poważnego kryzysu
Premier ogłosił optymistyczne prognozy wyjścia z kryzysu (fot. EPA/MASSIMO PERCOSSI)
PAP / wab

Premier Włoch Silvio Berlusconi ogłosił, że kraj ten wyszedł z "poważnego kryzysu". - Zaczynamy się znowu wspinać - powiedział szef włoskiego rządu nawołując do optymizmu.

Podczas spotkania z ekonomistami i inicjatorami utworzenia we Włoszech banku, którego celem byłoby wspieranie ożywienia południa kraju, Berlusconi wiele miejsca poświęcił strategii wyjścia z kryzysu. Podkreślił, że obecna faza "ponownej wspinaczki" nie jest "szybka" i nie imponuje "wielkimi liczbami", ale - zapewnił - już się ona na pewno zaczęła.

- Wyjdziemy z kryzysu lepiej niż inne kraje, bo prowadziliśmy stanowczą politykę dyscypliny w finansach publicznych nie zapominając o pokoju społecznym i wsparciu dla przedsiębiorstw - mówił włoski premier.

- Rząd - oświadczył - starał się szerzyć optymizm i nie miał oczu zamkniętych na kryzys - stwierdził Silvio Berlusconi.

- Musimy trzymać się tego optymizmu - ocenił premier. Przyznał, że strach, związany z kryzysem, wpłynął na konsumpcję. Jednocześnie szef rządu wyraził opinię, że strach ten miał wyłącznie podłoże psychologiczne, bo według niego pieniądze pracowników budżetówki miały "większą siłę nabywczą" właśnie w czasie kryzysu na przykład z powodu spadku cen benzyny.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Berlusconi: Wyszliśmy z poważnego kryzysu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.