Cameron: musimy bronić naszych chrześcijańskich wartości

Cameron: musimy bronić naszych chrześcijańskich wartości
(fot. PAP/EPA/ANDY RAIN / POOL)
PAP / jm

Premier Wielkiej Brytanii David Cameron w tradycyjnym orędziu wielkanocnym powiedział w niedzielę, że Zjednoczone Królestwo musi pozostać zjednoczone i musi bronić swych chrześcijańskich wartości.

Cameron, który Wielkanoc spędza z rodziną na hiszpańskiej wyspie Lanzarote, dodał, że odpowiedzialność, ciężka praca i współczucie ważne są dla ludzi "każdej wiary i niewierzących".

Premier odniósł się w swoim orędziu do ostatnich zamachów terrorystycznych w Brukseli na lotnisku i w metrze, gdzie zginęło 31 osób, 300 zostało rannych, przeprowadzonych przez dżihadystów z Państwa Islamskiego.

"Kiedy terroryści usiłują zniszczyć charakter naszego życia, tak jak nikczemnie próbowali w tym tygodniu w Brukseli - musimy stanąć razem i pokazać, że nigdy nie damy się zastraszyć przez terror" - powiedział brytyjski premier.

"Musimy pokazać, że w tej walce naszego pokolenia pokonamy zgubną ideologię leżącą u korzeni terroryzmu, z dumą staniemy w obronie naszych wartości i naszego stylu życia" - zaznaczył Cameron.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Cameron: musimy bronić naszych chrześcijańskich wartości
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.