Cameron złożył hołd ofiarom zamachów

Cameron złożył hołd ofiarom zamachów
(fot. PAP/EPA/ANDY RAIN)
PAP / mg

W 10 rocznicę dokonanych przez islamistów samobójczych zamachów bombowych na środki komunikacji miejskiej w Londynie brytyjski premier David Cameron oddał we wtorek hołd ofiarom tych ataków, wzywając jednocześnie do czujności wobec zagrożeń terrorystycznych.

Wraz z burmistrzem Londynu Borisem Johnsonem Cameron złożył w Hyde Parku wieniec pod pomnikiem upamiętniającym wydarzenia z 7 lipca 2005 roku, kiedy to w trakcie porannego szczytu komunikacyjnego czterej młodzi brytyjscy islamiści zdetonowali bomby, wniesione przez nich w plecakach do trzech pociągów metra i jednego autobusu. Poza zainspirowanymi przez Al-Kaidę sprawcami zginęły wtedy 52 osoby - w tym trzy Polki - a około 700 innych zostało rannych.

- Dziś kraj łączy się w pamięci o ofiarach jednej z najbardziej morderczych zbrodni terrorystycznych w metropolitalnej Wielkiej Brytanii - napisał w swym oświadczeniu Cameron.

- W 10 lat po londyńskich atakach 7 lipca zagrożenie terrorystyczne pozostaje równie rzeczywiste jak śmiercionośne - zamordowanie 30 niewinnych Brytyjczyków spędzających urlop w Tunezji było brutalnym przypomnieniem tego faktu. Nie damy się jednak nigdy zastraszyć przez terroryzm - dodał brytyjski premier.

Spośród 38 osób, zastrzelonych 26 czerwca przez islamistycznego zamachowca na hotelowej plaży w tunezyjskim nadmorskim kurorcie Susa, tylko osiem nie było Brytyjczykami.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Cameron złożył hołd ofiarom zamachów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.