Caritas zorganizowała wigilię dla uchodźców na greckiej wyspie Lesbos

Caritas zorganizowała wigilię dla uchodźców na greckiej wyspie Lesbos
(fot. shutterstock.com)
PAP/ ed

Caritas Polska zorganizowała wigilię dla uchodźców na greckiej wyspie Lesbos; ponadto kupiła dla nich m.in. ubrania, żywność i lekarstwa oraz prezenty bożonarodzeniowe dla najbardziej potrzebujących, a także opłaciła wizyty lekarskie - poinformowało biuro prasowe Caritas.

Jak czytamy w komunikacie przesłanym PAP, Caritas Polska zorganizowała wigilię dla najbardziej potrzebujących uchodźców na greckiej wyspie Lesbos.

Szczególny dzień

"Był to szczególny dzień, bo dzięki środkom pozyskanym z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów udało się stworzyć ciepłą, rodzinną atmosferę dla ponad osiemdziesięciu osób, które przebywają z dala od domu, codziennie mierząc się z bardzo ciężkimi warunkami, panującymi w obozach dla uchodźców wokół Mytilene. Choć na chwilę udało się im opuścić zlokalizowany na wyspie obóz Moria, zapomnieć o problemach i towarzyszącej im na co dzień niepewności co do przyszłości" - napisali autorzy komunikatu.

Dodali, że w wydarzeniu wzięli również udział członkowie rady parafialnej i ksiądz Tomasz, jezuita, który posługuje duszpastersko przybywającym na wyspie imigrantom oraz uchodźcom. "W tym szczególnym dniu, w którym nie zabrakło opłatka, choinki, kolęd i uśmiechu, każdy mógł poczuć się znów, jak w domu, a także wziąć udział w pasterce, która odbyła się w Kościele Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Późnym wieczorem miejski dworzec autobusowy w Mytilene udostępnił autobus, dzięki czemu wszyscy mogli bezpiecznie wrócić do Morii" - zaznaczyli.

Pomoc dla 1,5 uchodźców

Autorzy poinformowali, że zapewniana przez Caritas Polska w ramach projektu pomoc dotarła do tej pory do ponad 1,5 tys. uchodźców i migrantów w Grecji. Dzięki funduszom zakupiono m.in. ubrania dla dzieci, żywność i lekarstwa dla nowych mieszkańców wysp, a także opłacono wizyty lekarskie oraz przygotowano prezenty bożonarodzeniowe dla najbardziej potrzebujących.

Projekt "Pomoc humanitarna oraz aktywizacja do integracji uchodźców i migrantów na Wyspie Lesbos i Samos w Grecji" jest współfinansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Caritas zorganizowała wigilię dla uchodźców na greckiej wyspie Lesbos
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.