Chile: pożar parku narodowego Torres del Paine

Chile: pożar parku narodowego Torres del Paine
W Torres del Paine żyje wiele rzadkich gatunków zwierząt, także tych zagrożonych wyginięciem. Każdego roku park odwiedza 120 tysięcy turystów z całego świata. (fot. EPA/ONEMI)
PAP / wm

Wielki pożar szaleje w parku narodowym Torres del Paine na południu Chile. Jak poinformował minister spraw wewnętrznych tego kraju Rodrigo Hinzpeter, do soboty spłonęło już 11 tysięcy hektarów lasu.

Od wtorku strażacy walczą z żywiołem na sześciu odcinkach. Jest szansa, według szefa MSW, na opanowanie w ciągu najbliższych godzin sytuacji na przynajmniej trzech z nich.

Władze są przekonane, że pożar jest efektem podpalenia. Podejrzanym jest 23-letni izraelski turysta, który już został aresztowany. Prezydent Chile Sebastian Pinera ogłosił teren parku obszarem klęski żywiołowej i poprosił o międzynarodową pomoc. Władze w Santiago nawiązały już kontakt w tej sprawie z USA, Australią i sąsiednią Argentyną. W tej chwili z pożarem walczy prawie 600 strażaków, ale w najbliższym czasie ich liczba ma się podwoić.

W Torres del Paine żyje wiele rzadkich gatunków zwierząt, także tych zagrożonych wyginięciem. Każdego roku park odwiedza 120 tysięcy turystów z całego świata.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Chile: pożar parku narodowego Torres del Paine
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.