Chiny wierzą w euro i strefę euro

"Rzeczpospolita" / PAP / slo

I teraz, i w przyszłości Chiny będą nieprzerwanie wspierać euro. Jako odpowiedzialny inwestor na rynkach finansowych ChRL zawsze wierzyła w strefę euro, a także samo euro - oświadczył w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" szef chińskiego MSZ.

Yang Jiechei, który składa oficjalną wizytę w Polsce, podkreśla, że Chiny w ostatnich latach zwiększyły udziały w euro na rynku obligacji. - Będziemy nieprzerwanie wspierać Europę i jej walutę w przyszłości - deklaruje.

Jak podkreśla, jego kraj bardzo pilnie obserwuje sytuację kryzysową na Starym Kontynencie oraz wspiera działania UE i MFW mające na celu ustabilizowanie sytuacji i przywrócenie wzrostu gospodarczego. - Doceniamy nowe rozwiązania wprowadzone przez Unię na specjalnym szczycie poruszającym sprawę zmagań z kryzysem - mówi szef chińskiej dyplomacji.

- Będziemy się trzymać strategii otwarcia, w której obie strony zyskują, wzmacniać koordynację polityki i praktyczną współpracę z innymi krajami tak, aby przyczynić się do wszechstronnej odbudowy światowej ekonomii - deklaruje Yang Jiechei.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Chiny wierzą w euro i strefę euro
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.