Chorwacja: zmarła konsul RP w Zagrzebiu. "Bardzo lubiła swoją pracę”

Chorwacja: zmarła konsul RP w Zagrzebiu. "Bardzo lubiła swoją pracę”
Fot. depositphotos.com
PAP / tk

2 września w szpitalu w Zagrzebiu zmarła konsul RP Dagmara Luković - poinformował na Facebooku ambasador RP w Chorwacji Andrzej Jasionowski. Jak podkreślił zmarła konsul bardzo lubiła swoją pracę i miała plany na przyszłość. Bardzo angażowała się w pomoc ofiarom niedawnej tragicznej katastrofy polskiego autokaru w Chorwacji.

Lubiła swoją pracę

Dwa tygodnie temu jechaliśmy na lotnisko odwozić rannych z katastrofy autobusu. Była zmęczona, ale lubiła swoją pracę, mimo że obecny sezon turystyczny jest bardzo trudny. Mówiła, że cieszy się na swój zaplanowany na drugą połowę września urlop. Cieszyła się z mającego się niebawem narodzić wnuka. Niedawno obroniła pracę doktorską. Mimo choroby miała plany na przyszłość - wspominał zmarłą ambasador Jasionowski.

Mieszkańcy jej rodzinnego Sławna wspominali, że od zawsze chciała zwiedzać świat. Od razu po studiach wyjechała do dawnej Jugosławii, gdzie poznała swojego męża.

Luković mieszkała ponad 25 lat w Serbii. W 2010 r. dostała pracę w polskiej ambasadzie w Belgradzie. Odpowiadała za dyplomację publiczną i kulturalną. Po przeprowadzce do Chorwacji, dostała posadę w ambasadzie RP w Zagrzebiu na podobnym stanowisku. Później została konsulem RP w Chorwacji.

DEON.PL POLECA

Czynnie włączyła się w pomoc poszkodowanym w wypadku 6 sierpnia w Chorwacji polskim pielgrzymom udającym się do Medjugorje.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomasz P. Terlikowski

Siedem spojrzeń na granicę życia i śmierci

Współczesna medycyna coraz skuteczniej przedłuża życie. Czym się kierować przy rozwiązywaniu wynikających stąd dylematów? Jak do tych problemów należy podchodzić od strony etycznej i duchowej? Na co powinna...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Chorwacja: zmarła konsul RP w Zagrzebiu. "Bardzo lubiła swoją pracę”
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.