Co najmniej 45 ofiar wybuchów pod Damaszkiem

Co najmniej 45 ofiar wybuchów pod Damaszkiem
(fot. quapan via Foter.com / CC BY 2.0)
PAP / pk

Co najmniej 45 osób zginęło, a 110 zostało rannych w niedzielę, gdy dwaj zamachowcy samobójcy wysadzili się na przedmieściach Damaszku, w dzielnicy Saida Zeinab, gdzie mieści się święty dla szyitów meczet - podały państwowe media, powołując się na dane MSW.

Państwowa telewizja pokazała zdjęcia palących się budynków i spalonych samochodów w Saida Zeinab. Gęsto zaludniony rejon Saida Zeinab na południu stolicy jest miejscem pielgrzymek szyitów z Iranu, Libanu i innych części świata muzułmańskiego.

Do wybuchu doszło, gdy przedstawiciele rządu syryjskiego i podzielonej opozycji zaczęli się zbierać w Genewie na pierwsze od dwóch lat rozmowy pokojowe pod egidą ONZ.

Ok. godz. 13 czasu polskiego rzecznik głównego sojuszu opozycji syryjskiej Wysokiego Komitetu Negocjacyjnego (HNC) powiedział, że trwa pierwsze spotkanie delegacji ze specjalnym wysłannikiem ONZ do Syrii Staffanem de Misturą.

DEON.PL POLECA

Przewiduje się, że negocjacje potrwają sześć miesięcy i będą się toczyły w trybie niebezpośrednim. Delegacje będą zasiadały w oddzielnych pomieszczeniach.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Co najmniej 45 ofiar wybuchów pod Damaszkiem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.