Dalajlama: władze chińskie powinny ustąpić

Dalajlama: władze chińskie powinny ustąpić
(fot. PAP/EPA/MICHAEL REYNOLDS)
PAP / mik

Tybetański przywódca duchowy dalajlama, który przebywa z wizytą w USA, zaapelował w piątek do najwyższych władz Komunistycznej Partii Chin o ustąpienie, twierdząc, że nie cieszą się poparciem ludności.

- Dzisiejsza Komunistyczna Partia Chin (KPCh) jest w istocie partią komunistyczną bez ideologii komunistycznej - podkreślił podczas ceremonii w bibliotece Kongresu, dodając, że nie ma ona poparcia mieszkańców i jest skorumpowana.

Jak zaznaczył, KPCh nie dba o marksizm i dąży do kapitalizmu. Oni tylko "robią pieniądze, robią pieniądze, robią pieniądze" - oświadczył.

Prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama spotkał się w czwartek z dalajlamą. Według dalajlamy rozmowa dotyczyła pokoju na świecie, rozwiązywaniu światowych konfliktów, harmonii religijnej i wartościach humanitarnych. Biały Dom wydał po spotkaniu komunikat, w którym pisze, że prezydent wezwał do bezpośredniego dialogu między Chinami a Tybetem. Oświadczono też, że prezydent "zgodził się z dalajlamą co do znaczenia współpracy między USA a Chinami".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Dalajlama: władze chińskie powinny ustąpić
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.