Damaszek pod ostrzałem - 60 zabitych

Damaszek pod ostrzałem - 60 zabitych
(fot. PAP/EPA/YOUSSEF BADAWI)
PAP / ptt

Formacja Armia Islamu ostrzeliwała w czwartek z moździerzy Damaszek, a lotnictwo rządowe przeprowadziło co najmniej 40 ataków na pozycje przeciwnika wokół stolicy. Wg rządu w stolicy było dziesięciu zabitych i 50 rannych; straty przeciwnika: 50 zabitych i 150 rannych.

Pod ogniem Armii Islamu, sunnickich powstańców (traktują inne ugrupowania powstańcze w Syrii jako "niewiernych" i byli początkowo popierani przez Arabię Saudyjską), znalazło się śródmieście stolicy Syrii. Pociski spadały w pobliżu rządowej agencji prasowej Sana, słynnego Meczetu Umajjadów, uniwersytetu oraz hoteli Four Seasons i Cham Palace.

Jeden z pocisków uszkodził budynek kościoła na Starym Mieście. Pociski wyrządziły duże szkody w chrześcijańskich dzielnicach Damaszku.

MiG-i syryjskiego lotnictwa rządowego przeprowadziły co najmniej 40 nalotów na rejon Wschodniej Guty, głównego bastionu opozycyjnego na obrzeżach Damaszku. Było ponad 50 ofiar śmiertelnych wśród ludności cywilnej i bojowników Armii Islamu oraz 150 rannych. Wiele domów płonie.

DEON.PL POLECA

Przed dwoma dniami przywódca Armii Islamu Zahran Allusz ogłosił Damaszek "strefą wojskową". Radził ludności i personelowi placówek dyplomatycznych, aby począwszy od środy nie zbliżali się do koszar i posterunków wojskowych.

Według danych ONZ od początku konfliktu wewnętrznego w marcu 2011 roku w Syrii zginęło ponad 200 000 ludzi.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Damaszek pod ostrzałem - 60 zabitych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.