Dobra wiadomość: koronawirus w Europie zwalnia. Zła: nie w Polsce

Dobra wiadomość: koronawirus w Europie zwalnia. Zła: nie w Polsce
(fot. PAP/EPA/WAEL HAMZEH)
4 miesiące temu
Forbes / ml

Dynamika pandemii koronawirusa w różnych częściach świata wygląda inaczej. Większość krajów Europy ograniczyła rozprzestrzenianie się wirusa, a dzienne przyrosty są na poziomie 1 proc. Inaczej jest w Polsce, gdzie ten wzrost jest ponad dwukrotnie wyższy. 

"Od kilku tygodniu w Polsce niezmiennie potwierdza się około 300-400 infekcji dziennie. Łączna liczba potwierdzonych chorych nadal jest relatywnie niewielka, jednak jesteśmy wśród krajów, w których nie wykazuje się spadku nowych identyfikowanych zakażeń. W Polsce, na tle Europy, przyrost zakażeń jest dosyć wysoki - 2,1 proc. vs 1 proc. wzrostu w stosunku do łącznej liczby zdiagnozowanych przypadków" - pisze na łamach "Forbes" Mateusz Gromada, matematyk, statystyk, dyrektor Departamentu Customer Intelligence w Banku Millennium.

Jak wynika z przedstawionych przez autora analiz wzrost przypadków w Polsce odbiega od tego, który notuje Europa i jest na poziomie średniej światowej wynoszącej 2,2 proc. 

Największy wzrost przypadków notuje Ameryka Południowa, na drugim miejscu jest Afryka, dalej Azja, Ameryka Północna i Europa. W obecnej chwili postęp wirusa w Australii i Oceanii został niemal całkowicie zahamowany.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś
25,75 zł
42,90 zł

Kościół, do którego chcemy należeć, jest tutaj

Zamieszczone w książce rozmowy z arcybiskupem Grzegorzem Rysiem powstawały na przestrzeni kilkunastu lat. Pierwsze wywiady redaktorzy „Tygodnika Powszechnego” przeprowadzali, kiedy obecny metropolita łódzki był jeszcze prezbiterem, a ostatnie...

Skomentuj artykuł

Dobra wiadomość: koronawirus w Europie zwalnia. Zła: nie w Polsce
Komentarze (5)
EM
~Edyta MARTA
12 maja 2020, 07:19
Nieprawdopodobne, przecież umiem liczyć... 800 to nie jest to samo co 28000 w ciągu 2 miesięcy, prawda? Tendencyjne....
RR
~Renata Rzyduch
11 maja 2020, 14:09
Nie ma to jak statystyka!!!
WW
~Waldek Wiśniowski
11 maja 2020, 12:19
W Polsce wzrost zachorowań utrzymuje się na dość niskim poziomie w porównaniu z krajami, w których epidemia zwalnia. Analizy matematyczne są ciekawe, ale złudne. Wszystko zależy od punktu odniesienia. Np. W Polsce ilość zakażeń stanowi 7% tego, co we Włoszech a ilość zgonów 2,63% tego, co we Włoszech. Czyli skala problemu jest u nas 15 razy mniejsza.
AJ
~Aleksandra Juśko
11 maja 2020, 01:59
Poproszę pana Mateusza Gromadę o analizę uwzględniającą sytuację w poszczególnych województwach. Jak się chce uderzyć, to i kij się znajdzie. Analiza i wybór źródła, moim zdaniem tendencyjne. Tytuł " krzepiący".
EN
~Ewa Niezgodna
10 maja 2020, 09:50
Najpierw musimy się zmienić żeby zasłużyć Chciwość, chciwość, arogancja , nienawiść ,walka szatańskim niektórych o władzę To nie zachowania chrześcijańskie Kolejna zaraza dołączyła do tej pandemi ZARAZA SZATANA

Skomentuj artykuł

Dobra wiadomość: koronawirus w Europie zwalnia. Zła: nie w Polsce
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.