Dramat polskich alpinistów w Austrii

PAP / drr

Ekipa austriackich ratowników górskich dotarła w niedzielę o godz. 18.30 do jednego z trzech polskich alpinistów, którzy popadli w tarapaty na Grossglockner - najwyższym szczycie Austrii - poinformowała PAP służba ratownictwa górskiego w Kals.

Akcję ratunkową, rozpoczętą krótko po południu, utrudnia zła pogoda, która uniemożliwiła skorzystanie ze śmigłowca. Wieje silny wiatr i pada śnieg. Do Polaków zmierza 16 ratowników górskich i lekarz. Peter Ladstaetter ze stacji ratownictwa w Kals powiedział PAP, że akcja ratunkowa może potrwać nawet całą noc.

Nie ma jeszcze informacji o okolicznościach, w jakich polscy alpiniści popadli w tarapaty. Agencja APA informowała, że jeden z nich odniósł jakieś obrażenia, ale szczegółów brak. Nic też nie wiadomo o stanie Polaka, do którego dotarli już ratownicy. Według wcześniejszych doniesień, alpinistów zlokalizowano w pobliżu szczytu, na wysokości 3,6-3,7 tys. metrów.

W stacji ratownictwa górskiego w Kals powiedziano PAP, że o kłopotach trzech kolegów powiadomili inni polscy alpiniści z kilkunastoosobowej grupy, którzy zeszli bezpiecznie.

Grossglockner (3797 m) jest najwyższym szczytem Austrii; znajduje się w Wysokich Taurach (Alpy Wschodnie).

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Dramat polskich alpinistów w Austrii
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.