Dwoje doradców premier Theresy May podało się do dymisji

Dwoje doradców premier Theresy May podało się do dymisji
(fot. PAP/EPA/FACUNDO ARRIZABALAGA)
PAP / sz

Dwoje głównych doradców premier W. Brytanii Theresy May podało się do dymisji po utracie bezwzględnej większości parlamentarnej przez torysów. Z gabinetu premier odeszli Nick Timothy i Fiona Hill, którzy doradzali jej jeszcze, gdy była szefową Home Office.

Timothy podał na internetowej stronie Partii Konserwatywnej, że ustąpił w piątek, a o odejściu Hill poinformowała w sobotę BBC.

- Przyczyną tego rozczarowującego rezultatu nie był brak poparcia dla Theresy May i konserwatystów, ale niespodziewany wzrost poparcia dla Partii Pracy - napisał Timothy. Bezwzględną większość parlamentarną torysi stracili w czwartkowych wyborach przedterminowych.

Timothy i Hill należeli do małego wewnętrznego kręgu May, który wielu konserwatystów obwiniało o mdłą kampanię wyborczą. Timothy przyznał, że kampania nie przekazała "pozytywnego planu Theresy na przyszłość".

DEON.PL POLECA

Część torysów uważała dymisję Hill i Timothy'ego za warunek dalszego poparcia dla May, która obiecała pozostanie na stanowisku pomimo utraty większości parlamentarnej przez konserwatystów.

Wcześniej biuro May podało, że starsi członkowie gabinetu - szef skarbu Philip Hammond, szef dyplomacji Boris Johnson, MSW Amber Rudd i minister obrony Michael Fallon - zachowają obecne stanowiska, ale oczekuje się zmian na niższych szczeblach.

Hill i Timothy doradzali May, kiedy była szefową resortu spraw wewnętrznych (Home Office) w latach 2010-16.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Dwoje doradców premier Theresy May podało się do dymisji
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.