Merkel o Brexicie: jesteśmy gotowi do negocjacji z nowym rządem

Merkel o Brexicie: jesteśmy gotowi do negocjacji z nowym rządem
(fot. PAP/EPA/MARIO GUZMAN)
PAP / sz

Kanclerz Niemiec Angela Merkel ma nadzieję, że Wielka Brytania po wyborach parlamentarnych będzie trzymać się swego planu negocjacji w sprawie Brexitu. Zapewnia, że Niemcy są na te rozmowy gotowe i chcą je szybko rozpocząć.

- Jesteśmy gotowi do negocjacji. Chcemy je szybko rozpocząć, trzymając się kalendarza - zadeklarowała Merkel w piątek w Meksyku podczas wspólnej konferencji prasowej z prezydentem tego kraju Enrique Pena Nieto.

DEON.PL POLECA
Merkel potwierdziła, że rozmowy w sprawie Brexitu rozpoczną się "w najbliższych dniach".

Kanclerz Niemiec podkreśliła, że Wielka Brytania pozostanie częścią Europy pomimo Brexitu. Wyraziła nadzieję, że Londyn pozostanie dla Europy dobrym partnerem.

- Wielka Brytania jest członkiem NATO i częścią Europy, nawet jeśli w przyszłości nie będzie członkiem Unii Europejskiej - dodała.

- Stoją przed nami wspólne wyzwania, z którymi musimy sobie radzić, i w tym duchu chcemy prowadzić negocjacje. Musimy oczywiście brać jednocześnie pod uwagę interesy 27 państw członkowskich, które będą tworzyć Unię Europejską - powiedziała niemiecka kanclerz.

W czwartkowych przedterminowych wyborach parlamentarnych w Wielkiej Brytanii Partia Konserwatywna nie uzyskała niezbędnej liczby mandatów, aby mieć bezwzględną większość w niższej izbie brytyjskiego parlamentu. Rząd Theresy May będzie wspierany przez północnoirlandzką Partią Demokratycznych Unionistów (DUP).

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Merkel o Brexicie: jesteśmy gotowi do negocjacji z nowym rządem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.