Dyrektor Banku Światowego chwali politykę Angeli Merkel

Dyrektor Banku Światowego chwali politykę Angeli Merkel
(fot. 360b / shutterstock.com)
KAI / ml

Dyrektor Banku Światowego, Jim Yong Kim, wyraził uznanie dla polityki Angeli Merkel wobec uchodźców. W rozmowie z niemiecką "Welt am Sonntag" podkreślił, że polityka pani kanclerz Niemiec jest dla niego "bardzo inspirująca".

- Dla mnie Angela Merkel jest jednym z najbardziej niezwykłych szefów rządów na świecie", stwierdził Kim, który jako dziecko wyjechał w 1964 roku z Korei Południowej do USA.
Dziś 56-letni dyrektor banku jest przekonany, że mimo trwających dyskusji i sporów wśród państw Unii Europejskiej Europa nie rozpadnie się na skutek polityki wobec uchodźców. "Głęboko wierzę w siłę projektu europejskiego", podkreślił Kim. 
Dyrektor Banku Światowego zaapelował do Europy o przyjęcie kryzysu uchodźców jako szansę. Zwrócił uwagę, że każdy kraj unijny potrzebuje wykwalifikowanej siły roboczej, a "kraje, które dziś najlepiej integrują imigrantów, będą w przyszłości najsilniejsze we współzawodnictwie", i Europa musi to zrozumieć. - Tego wyzwania nie da się uniknąć już choćby ze względu na demografię, Europa jest skazana na przybyszów- stwierdził Kim.
Jednak obecny napływ uchodźców to - według koreańskiego bankowca - wyzwanie niemal nie do pokonania: zbyt wielu ludzi ryzykuje życiem przedostając się na różne sposoby do Europy, warunki, w jakich żyją w obozach dla uchodźców, są nie do wytrzymania, a podział obciążeń poszczególnych krajów jest niesprawiedliwy.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Dyrektor Banku Światowego chwali politykę Angeli Merkel
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.