Dwaj Palestyńczycy zabici po ataku na Izraelczyka

Dwaj Palestyńczycy zabici po ataku na Izraelczyka
(fot.PAP/EPA/ATEF SAFADI)
PAP / jm

Dwóch Palestyńczyków przedostało się w środę rano na teren osiedla żydowskiego na Zachodnim Brzegu Jordanu i zraniło jednego z mieszkańców. Napastnicy zostali zastrzeleni przez żołnierzy - poinformowała izraelska armia.

Do incydentu doszło na osiedlu położonym na południe od miasta Nabulus. Z oświadczenia wojska izraelskiego wynika, że napastnicy zaatakowali nożem mężczyznę, kiedy wychodził on z domu.

Zaatakowany osadnik z lekkimi obrażeniami trafił do szpitala. Powiedział portalowi Ynet, że udało mu się odepchnąć Palestyńczyków i schronić się w domu, gdzie znajdowała się jego żona z pięciorgiem dzieci. Policja zidentyfikowała napastników i ustaliła, że są to 18-letni mieszkańcy miejscowości Kariut położonej w pobliżu osiedla.

Zgodnie z najnowszymi danymi AFP w wyniku trwającej od początku października kolejnej fali przemocy między Palestyńczykami a obywatelami Izraela zginęło 28 Żydów, trzech obcokrajowców i 180 Palestyńczyków, z których większość izraelskie siły uznały za napastników.

DEON.PL POLECA

Władze Izraela twierdzą, że utrzymująca się przemoc podsycana jest przy zachęcie ze strony palestyńskich władz. Palestyńczycy z kolei uważają, że wynika ona z frustracji z powodu malejących nadziei na uzyskanie niepodległości.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Dwaj Palestyńczycy zabici po ataku na Izraelczyka
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.