Euro 2020. Włochy deklasują rywali. Polska musi wygrać ze Szwecją

Euro 2020. Włochy deklasują rywali. Polska musi wygrać ze Szwecją
Fot. PAP/EPA/David Ramos / POOL
3 miesiące temu
kb

Na turnieju Euro 2020 Włosi wygrali wszystkie mecze w swojej grupie i pewnie awansowali do drugiej rundy. Z tej samej grupy awans uzyskała również Walia, a Szwajcaria zachowała szanse na przejście do następnej fazy gier. Z mistrzostw odpadła Turcja.

Powoli dobiega końca faza grupowa trwających Mistrzostw Europy w piłce nożnej. Tym samym poznajemy kolejnych outsiderów jak i zespoły, które nadal będą rywalizować na Euro 2020.

W niedzielnych meczach Włochy wygrały z Walią 1:0, a Szwajcaria pokonała Turcję 3:1. Italia przeszła tę fazę Mistrzostw Europy jak burza, pokonując Turcję i Szwajcarię po 3:0 oraz Walię 1:0. Wszystkie trzy mecze przegrali natomiast Turcy i żegnają się z Euro 2020, choć niektórzy eksperci spodziewali się, że w tym turnieju odegrają znaczącą rolę.  

W sobotę dobry mecz z Hiszpanią zagrała reprezentacja Polski. Dzięki walce z mocną Hiszpanią i bramce Roberta Lewandowskiego 2. kolejkę fazy grupowej turnieju Biało-Czerwoni zaliczyli remisem 1:1 i wciąż zachowują szanse na awans do kolejnego etapu rozgrywek.

W "polskiej" grupie E, nadal nikt nie jest pewny swojego losu. Sprawa rozstrzygnie się w środę, kiedy to Polska zagra ze Szwecją, a Hiszpania ze Słowacją. Zwycięstwo nad Skandynawami da Polakom awans do 1/8 finału Euro 2020. Po dwóch meczach na prowadzeniu w naszej grupie jest Szwecja z 4. punktami, przed Słowacją, która ma o punkt mniej. Polacy są na ostatnim miejscu, wyprzedzani jeszcze przez Hiszpanów.

Mecze Szwecja - Polska i Słowacja - Hiszpania rozegrane zostaną w środę 23 czerwca o godz. 18. 

Zgodnie z regulaminem rozgrywek z sześciu grup finałów ME do dalszej fazy przechodzą dwa pierwsze zespoły, a o dodatkowe miejsca walczą cztery ekipy, które zajmą trzecie miejsca. 

Obecnie pewni awansu do następnej fazy Mistrzostw Europy w piłce nożnej są Włosi, Walijczycy, Belgowie i Holendrzy.

Blisko natomiast osiągnięcia tego celu są także reprezentacje: Szwajcarii (pierwsze miejsce w klasyfikacji drużyn z trzeciego miejsca), a także Czech i Anglii, które liderują w swojej grupie, a ostatnie spotkanie fazy grupowej Euro 2020 rozgrywają między sobą.

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Krzysztof Pietrzak, Maryna Rudzko
39,89 zł

Szybka gra karciana, w której gracze prowadzą swoje drużyny do zwycięstwa w finałowym meczu Ligi Dzikich Zwierząt. Aby zdobyć puchar, drużyna musi wygrać 2 mecze.

Afrykańskie zwierzęta gromadzą się na sawannie, aby zobaczyć finał Ligi...

Skomentuj artykuł

Euro 2020. Włochy deklasują rywali. Polska musi wygrać ze Szwecją
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.