Facebook zapewni internet w obozach dla uchodźców

Facebook zapewni internet w obozach dla uchodźców
(fot. FACEBOOK(LET) / Foter / CC BY)
PAP / kw

Założyciel Facebooka Mark Zuckerberg ogłosił w niedzielę, że jego portal społecznościowy we współpracy z ONZ pomoże zapewnić dostęp do internetu w prowadzonych przez tę organizację obozach dla uchodźców.

Przemawiając na forum Zgromadzenia Ogólnego ONZ w Nowym Jorku, Zuckerberg podkreślił, że dzięki współpracy Facebooka i Biura Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców (UNHCR) "uchodźcy zyskają sprawniejszy dostęp do organizacji pomocowych i łatwiej im będzie utrzymywać kontakty z krewnymi i innymi bliskimi".

Zapowiedział też, że Facebook włączy się w nową kampanię, która ma na celu zapewnienie w ciągu pięciu lat dostępu do internetu wszystkim mieszkańcom Ziemi. Podkreślił, że dostęp do sieci mógłby pomóc ONZ w osiągnięciu tzw. celów milenijnych i zwalczyć biedę.

Wśród sygnatariuszy projektu, nazwanego Connectivity Declaration (z ang. deklaracja w sprawie łączności), są wokalista Bono, aktorka Charlize Theron, założyciel Microsoftu Bill Gates, przedsiębiorca Richard Branson i współzałożyciel Wikipedii Jimmy Wales.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Facebook zapewni internet w obozach dla uchodźców
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.