Filipiny: rośnie liczba ofiar tragicznego pożaru

Filipiny: rośnie liczba ofiar tragicznego pożaru
(fot. PAP/EPA/FRANCIS R. MALASIG)
PAP / pk

Do 72 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych pożaru w fabryce obuwia w Manili - poinformowała w czwartek filipińska straż pożarna. Poprzednio mówiono o 58 zabitych i 13 zaginionych. Policja zapowiedziała, że winni pożaru zostaną ukarani.

Co najmniej 72 ciała wyciągnięto z gruzów dwukondygnacyjnego budynku fabryki Kentex Manufacturing Inc., położonej w przemysłowej dzielnicy Valenzuela na północnych przedmieściach Manili. Produkowano w niej kapcie i japonki. Według właściciela firmy Veato Ang w fabryce pracowało ok. 200-300 osób.

Według wstępnych ustaleń ogień pojawił się w środę, gdy iskry z maszyny spawalniczej trafiły w pojemnik z substancją chemiczną w pobliżu głównego wejścia do fabryki. Nastąpiła ogromna eksplozja, pojawił się ogień i kłęby czarnego dymu. Pożar szybko się rozprzestrzenił, bo w budynku znajdowało się dużo łatwopalnej gumy.

Policja zapowiedziała ukaranie winnych pożaru. - Na pewno zarzuty zostaną postawione, bo bez względu na to, czy było to podpalenie czy wypadek, zginęli ludzie - zapowiedział p.o. komendanta głównego filipińskiej policji Leonardo Espina.

Analitycy cytowani przez agencję Reutera zauważają, że tragiczny w skutkach pożar to kompromitacja dla rządu prezydenta Benigno Aquino, który chwalił się poprawieniem warunków pracy i ścisłym przestrzeganiem zasad BHP w fabrykach.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Filipiny: rośnie liczba ofiar tragicznego pożaru
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.