Film z katastrofy Tu-154M w laboratorium

Film z katastrofy Tu-154M w laboratorium
(fot. elcommendante / flickr.com)
7 lat temu
"Nasz Dziennik" / PAP / slo

Parlamentarny zespół smoleński dysponuje wykonaną w Niemczech analizą amatorskiego filmu z miejsca katastrofy samolotu Tu-154M. Ustalenia są rozbieżne z dotychczas znanymi opiniami na temat nagrania - dowiedział się "Nasz Dziennik".

Chodzi o amatorski film nakręcony kamerą w telefonie komórkowym, który pojawił się w internecie niedługo po katastrofie. Autor nagrania zdołał podejść do wraku, przy którym jeszcze nie było służb ratowniczych. Na filmie widać rozrzucone szczątki maszyny. Słychać nawoływania, komentarze autora oraz odgłosy przypominające huk wystrzałów z broni palnej.

Dotąd film na zlecenie Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie badała Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, a następnie Centralne Laboratorium Kryminalistyczne Komendy Głównej Policji. Trzecią analizę zlecił Zespół Parlamentarny ds. Zbadania Przyczyn Katastrofy Tu-154M z 10 kwietnia 2010 roku.

- Otrzymaliśmy opinię i zapoznajemy się z nią. Porównujemy ją z informacjami, jakie dotąd zostały podane do wiadomości publicznej w tej sprawie - mówi Antoni Macierewicz, poseł PiS, szef Zespołu. Jak ustalił "Nasz Dziennik", z najnowszej analizy wynika, że w czterech przypadkach można mówić o odgłosach, które nie rodzą wątpliwości, że są to strzały z broni palnej.

Macierewicz zdradził, iż analizę przeprowadzono w Niemczech. - Analiza jest bardzo szczegółowa i zawiera informacje, których nie uwzględniły ekspertyzy ABW i CLK. Z tego względu zanim przedstawimy nasze wnioski opinii publicznej, musimy bliżej się przyjrzeć temu materiałowi. Obecnie zestawiamy te wszystkie informacje i myślę, że wkrótce przedstawimy nasze wnioski - dodał parlamentarzysta.

Więcej w dzisiejszym wydaniu "Naszego Dziennika".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Film z katastrofy Tu-154M w laboratorium
Komentarze (74)
Krzysztof Seremak
Krzysztof Seremak
13 kwietnia 2012, 09:15
 A więc jednak dobijali , tzn.że ciała w trumnach są podmienione bo były by ślady po kulach , całe szczęście że jest komisja Pana Antoniego,jeszcze tylko to wywożenie rannych karetkami no i ten hel ale pomalutku wszystko się wyjaśni
TS
Teorie spiskowe 2
13 kwietnia 2012, 05:16
Pilot miał odejść na drugi krąg, ale nikogo nie informując postanowił lądować w gęstej mgle krzycząc "tak lądują debeściaki".
TS
Teorie spiskowe
13 kwietnia 2012, 01:59
Z zachem w Smoleńsku w 2010 było tak: świstak siedział i wytwarzał pełnomleczną mgłę, a potem zawijał sreberka by oślepić załogę...
K
kocyk
3 marca 2012, 17:07
W MSZ spalono dokument ofiary Smoleńska? http://niezalezna.pl/24546-w-msz-spalono-dokument-ofiary-smolenska#comment-638496 Myślę, że Smoleńsk, a dokładnie zamach smoleński, czyli zbiorowe zabójstwo i zamach oraz zdrada stanu jest bombą z opóźnionym zapłonem. Zegar jeszcze tyka..... Im tyka. Żyją w ogromnym lęku, widać to po niektórych twarzach. Zamachowcy boją się i na pewno nie cofną się przed niczym, żeby uniknąć zasłużonej kary. Byli zdolni do zabijania, są zdolni do wszystkiego. Nie cofną się przed wypowiedzeniem wojny narodowi, podobnie jak kiedyś zrobił to Jaruzelski. Już się przygotowują i na pewno przygotowują dwa warianty: wojna z narodem oraz ucieczka. A zegar na bombie tyka.....
P
perełka
3 marca 2012, 15:07
Zakon Mistyków Pancernych pod wezwaniem Świętej Brzozy. Jak sama nazwa zgromadzenia pozwala się domyślać, wyznawcy grupują się wokół wyobrażenia Pancernej Brzozy, która stanowi przedmiot kultu. Kanoniczne teksty podają, że to święte drzewo, które mikre dość było i niepozorne na pierwszy rzut oka, pogruchotało wielki samolot pasażerski. Wyznawcy są skrajnie ortodoksyjni i sfanatyzowani. Do zakwestionowania ich wierzeń na nic się zdają zwyczajne zasady logiki stosowanej ani naukowe ekspertyzy lub racjonalne argumenty. Próżny trud. Żadne okoliczności przyrody, bijące po oczach fakty, czy niezbite racje nie są w stanie podważyć ich wiary w komentarze świątków ze Świątyni Antypisa w Warszawie. To jest właśnie istotą metafizycznego uzależnienia wyznawców Pancernej Brzozy – kiedy do członka zakonu dotrze komentarz z okolic ulicy Czerskiej, wchłania go natychmiast całym swoim fanatycznym jestestwem. A zaraz potem wszystkie zapadki w mózgu mu się zapadają, trybiki się zatrybiają, a dźwignie blokują. Opada pancerna klapka zwana dawniej przyłbicą. Po czym głowa wyznawcy się szczelnie zamyka na wszelkie argumenty nawet potencjalnie mogące zakwestionować komentarz świątka. Cały łeb staje się przeciwpancernym obiektem ogólno-wojskowym odpornym na atak jądrowy średniej mocy. WSPANIAŁY OPIS LEMINGÓW W STYLU "BENIAMINA", "CM", "ADAMAJKISA"
P
perełka
3 marca 2012, 15:06
Zakon Mistyków Pancernych pod wezwaniem Świętej Brzozy - 2. Nawet fakt, że sam przedmiot adoracji, czyli Pancerna Brzoza, po ujawnieniu swoich cudownych właściwości została niemalże natychmiast ścięta, nie wzbudza podejrzeń wyznawców. Niepodważalny fakt niszczenia koronnego materiału dowodowego w postaci wraku samolotu już kilkanaście godzin po tragedii, nie jest żadnym powodem do refleksji. Horrendalne w swojej wymowie stenogramy z kokpitu, które dowodzą wprowadzanie załogi w błąd przez kontrolera lotniskowego; unieważnienie pierwotnych zeznań tychże kontrolerów – od wielbiciela Pancernej Brzozy takie rzeczy odbijają się niczym od przedmiotu jego kultu. Przez dwa tygodnie podaje się fałszywy czas zdarzenia – dla pancernego mistyka wiarygodność śledczych nawet nie drgnęła. W przeciętnej pancernej głowie nie mieści się, że prywatne naukowe ekspertyzy i prezentacje podważające komentarze świątków mogą być prawdziwe, ale jednocześnie ani mu w głowie domagać się analogicznych ekspertyz od instytucji państwowych prowadzących śledztwo. Logika pancerza nie przebije. Logika w ogóle nie ma zastosowania w Zakonie Mistyków Pancernych. WSPANIAŁY OPIS LEMINGÓW W STYLU "BENIAMINA", "CM", "ADAMAJKISA"
G
Groszek
3 marca 2012, 12:49
Spodziewam się że kolejna teoria spiskowa dotyczyć będzie gazu łupkowego gdy okaże się że złoża są mniejsze niż pierwotnie szacowano. Jako ciekawostkę podam że kiedyś w RM słyszałem jak jeden ze słuchaczy stwierdził że UE posiada tajny plan w którym stwierdza się że ludność Polski należy zredukować do (chyba)18 milionów .Wypowiedź ta nie spotkała się z żadną negatywną reakcją prowadzącego ojca Teorie spiskowe na temat różnych zdarzeń nie powstają same z siebie, lecz są inicjowane kłamstwami tych, którzy podobno mają te zdarzenia wyjaśnić. Kłamstwa o dokonanych sekcjach zwłok, o przesiewaniu ziemi, o 4 podejściach do lądowania itd. powodują, że społeczeństwo na własną rękę stara się wyjaśnić przyczyny katastrofy, bo jak powiedział pewien mądry premier: "w polityce nie ma przypadków". Proszę więc zwrócić się do rządu z apelem o rzetelne wyjaśnienie okoliczności katastrofy smoleńskiej, a gdy właściwe organa państwa spełnią swój obowiązek nie będzie miała wówczas racji bytu żadna teoria spiskowa.
A
aa
3 marca 2012, 09:15
Komisja Pana Antoniego Macierewicza wykonuje bardzo dobrą robotę, bo nie pozwala okłamywać Polaków, którym wmawia się, że 96 ofiar katastrofy smoleńskiej same zgotowały sobie ten los. Nie będę wymieniać haniebnych oszustw, pomówień i insynuacji komisji anodiny i rządowej. Było to wskazywane w niejednej dyskusji. Ale myślę, że kpinki Beniamina w obliczu tego haniebnego zła, które wydarzyło się 10.04.2010r. są po prostu bardzo przykre.
Krzysztof Seremak
Krzysztof Seremak
3 marca 2012, 08:55
 Spodziewam się że kolejna teoria spiskowa dotyczyć będzie gazu łupkowego gdy okaże się że złoża  są mniejsze niż pierwotnie szacowano. Jako ciekawostkę podam że kiedyś w RM słyszałem jak jeden ze słuchaczy stwierdził że UE posiada tajny plan w którym stwierdza się że ludność Polski należy zredukować do (chyba)18 milionów .Wypowiedź ta nie spotkała się z żadną negatywną reakcją prowadzącego ojca
Krzysztof Seremak
Krzysztof Seremak
3 marca 2012, 08:46
 W końcu śmierć gen.Sikorskiego , prezydenta Kenedyego czy np.Lądowanie Amerykanów na księżycu(żeby wymienić tylko niektóre) też doczekały się mnóstwa teorii spiskowych więc z góry było wiadomo że z tak spektakularną katastrofą będzie podobnie i nic tu nie ma do rzeczy sposób jej wyjaśnienia .Wyjaśniający (nie twierdzę że w trakcie wyjaśniania nie popełnialibłędów) z góry stali wobec logiki takich przypadków na straconych pozycjach. A sprawa wydaje się prosta.Przy takiej widoczności samolot powinien odlecieć na inne lotnisko wtedy ew.zestrzeliły by go Migi lub rakiety(chociaż nie powiedziane że w Smoleńsku było inaczej .Komisja Pana Macierewicza być może udowodni że widziano np.przelatujące Migi lub lecące rakiety , oraz że w pobliżu widziano tuż przed katastrofą wspólnie zamaskowanych Tuska ,Komorowskiego i Putina 
S
seaman
2 marca 2012, 23:54
Zakon Mistyków Pancernych pod wezwaniem Świętej Brzozy.  Jak sama nazwa zgromadzenia pozwala się domyślać, wyznawcy grupują się wokół wyobrażenia Pancernej Brzozy, która stanowi przedmiot kultu. Kanoniczne teksty podają, że to święte drzewo, które mikre dość było i niepozorne na pierwszy rzut oka, pogruchotało wielki samolot pasażerski. Wyznawcy są skrajnie ortodoksyjni i sfanatyzowani. Do zakwestionowania ich wierzeń na nic się zdają zwyczajne zasady logiki stosowanej ani naukowe ekspertyzy lub racjonalne argumenty. Próżny trud. Żadne okoliczności przyrody, bijące po oczach fakty, czy niezbite racje nie są w stanie podważyć ich wiary w komentarze świątków ze Świątyni Antypisa w Warszawie. To jest właśnie istotą metafizycznego uzależnienia wyznawców Pancernej Brzozy – kiedy do członka zakonu dotrze komentarz z okolic ulicy Czerskiej, wchłania go natychmiast całym swoim fanatycznym jestestwem. A zaraz potem wszystkie zapadki w mózgu mu się zapadają, trybiki się zatrybiają, a dźwignie blokują. Opada pancerna klapka zwana dawniej przyłbicą. Po czym głowa wyznawcy się szczelnie zamyka na wszelkie argumenty nawet potencjalnie mogące zakwestionować komentarz świątka. Cały łeb staje się przeciwpancernym obiektem ogólno-wojskowym odpornym na atak jądrowy średniej mocy.
S
seaman
2 marca 2012, 23:53
Zakon Mistyków Pancernych pod wezwaniem Świętej Brzozy - 2. Nawet fakt, że sam przedmiot adoracji, czyli Pancerna Brzoza, po ujawnieniu swoich cudownych właściwości została niemalże natychmiast ścięta, nie wzbudza podejrzeń wyznawców. Niepodważalny fakt niszczenia koronnego materiału dowodowego w postaci wraku samolotu już kilkanaście godzin po tragedii, nie jest żadnym powodem do refleksji. Horrendalne w swojej wymowie stenogramy z kokpitu, które dowodzą wprowadzanie załogi w błąd przez kontrolera lotniskowego; unieważnienie pierwotnych zeznań tychże kontrolerów – od wielbiciela Pancernej Brzozy takie rzeczy odbijają się niczym od przedmiotu jego kultu. Przez dwa tygodnie podaje się fałszywy czas zdarzenia – dla pancernego mistyka wiarygodność śledczych nawet nie drgnęła. W przeciętnej pancernej głowie nie mieści się, że prywatne naukowe ekspertyzy i prezentacje podważające komentarze świątków mogą być prawdziwe, ale jednocześnie ani mu w głowie domagać się analogicznych ekspertyz od instytucji państwowych prowadzących śledztwo. Logika pancerza nie przebije. Logika w ogóle nie ma zastosowania w Zakonie Mistyków Pancernych.
J
jk
2 marca 2012, 23:37
To jest dopiero ciekawe. Dlaczego ludzie pokroju Beniamina albo adamajkisa nie dopuszczają możliwości celowego działania, czyli ZAMACHU ! I jak jacyś sowietcy rejtani, nie pomni żadnych argumentów, własną pierś nadstawiają w obronie rosyjskiej racji stanu ? Fanatyzm to, czy też może celowe dezinformujące działanie ? Wiesz w młodości czytałem sporo kryminałów i tam podstawowym zadaniem detektywa było znalezienie motywu.Jaki motyw miała by Rosja żeby zgładzić prezydenta który tuż przed nowymi wyborami cieszy się 10% poparciem i praktycznie jest bez szans na reelekcję.Różne rzeczy można zarzucić sowietom ale nie amatorszczyznę w polityce międzynarodowej. Jak to jest wśród zwolenników PiS że każdy kto nie popiera ich teorii to zdrajca i agent Moskwy? Odpowiedzią jest to, co z Polską się dzieje od tego zamachu. Wystarczy mieć oczy otwarte i widzieć, co się dzieje. Jeszcze trzeba więcej dowodów ?
A
aa
2 marca 2012, 23:20
Rzadko wypowiadam się na tym forum, ale żeby zacząć z Wami [adamajkis i cm} dyskusję, należałoby zdefiniować słowa, a ponieważ myślę, że to niemożliwe, dlatego ograniczam się do krótkich wypowiedzi, a nie do ... jak Ty to określasz.
C
cm
2 marca 2012, 22:53
adamajkis i cm na łamach tego forum posługują się jedną taktyką, rodem Jasia z "pierwoj B " nasrajmy na ławkę i uciekajmy przepraszam wszystkich ale z tymi ...... nie ma co dyskutować Powiedz mi kiedy w końcu zaczniesz merytoryczną dyskusję. Jak na razie to tylko plujesz i bluzgasz epitetami na forum. Na prawdę nie stać Ciebie na merytoryczną dyskusję???
C
cm
2 marca 2012, 22:51
To jest dopiero ciekawe. Dlaczego ludzie pokroju Beniamina albo adamajkisa nie dopuszczają możliwości celowego działania, czyli ZAMACHU ! I jak jacyś sowietcy rejtani, nie pomni żadnych argumentów, własną pierś nadstawiają w obronie rosyjskiej racji stanu ? Fanatyzm to, czy też może celowe dezinformujące działanie ? Sprawa jest jasna. W dzisiejszym świecie żaden zamach nie uszedłby uwadze służb wywiadowczych. Tymczasem już dwa lata od katastrofy, a służby wywiadowcze żadnego kraju nawet nie sygnalizują, że zamach mógł mieć miejsce.
C
cm
2 marca 2012, 22:45
Pustkę po Jezusie i Ewangelii trzeba czymś zastąpić. Zastępuje się więc religią bolszewicką i własnym korytem. Dobrą Nowinę trzeba zagłuszyć pojednaniem z tymi, co Polskę w obce ręce oddają i z wynikającą z tego dla nich kożyścią tworzą wspólną historię zaprzaństwa i zdrady. Autentyczne chrześcijaństwo trzeba zastąpić faryzeizmem: "my jesteśmy święci" bo obłudnie wybaczamy, "oni są podli, źli" bo pamiętają i dopominają się prawdy i sprawiedliwości. Zdradę Polski trzeba zastąpić miłością do każdego kto ma krew Polaków na rękach. Kościół Katolicki trzeba zastąpić Kościołem Wspólnego Koryta i dalej opluwać pamięć i dziedzictwo Żołnierzy Wyklętych. 1) Z Ewangelii niewiele rozumiesz.  2) Czy mógłbyś się wysilić i napisać jakiś swój tekst.
Krzysztof Seremak
Krzysztof Seremak
2 marca 2012, 22:25
To jest dopiero ciekawe. Dlaczego ludzie pokroju Beniamina albo adamajkisa nie dopuszczają możliwości celowego działania, czyli ZAMACHU ! I jak jacyś sowietcy rejtani, nie pomni żadnych argumentów, własną pierś nadstawiają w obronie rosyjskiej racji stanu ? Fanatyzm to, czy też może celowe dezinformujące działanie ? Wiesz w młodości czytałem sporo kryminałów i tam podstawowym zadaniem detektywa było znalezienie motywu.Jaki motyw miała by Rosja żeby zgładzić prezydenta który tuż przed nowymi wyborami cieszy się 10% poparciem i praktycznie jest bez szans na reelekcję.Różne rzeczy można zarzucić sowietom ale nie amatorszczyznę w polityce międzynarodowej. Jak to jest wśród zwolenników PiS że każdy kto nie popiera ich teorii to zdrajca i agent Moskwy?
A
aa
2 marca 2012, 22:07
no i co szanowne forum nikt mnie nie skarci, nikt mi n ie przyłoży?
A
aa
2 marca 2012, 20:48
adamajkis i cm na łamach tego forum posługują się jedną taktyką, rodem Jasia z "pierwoj B " nasrajmy na ławkę i uciekajmy przepraszam wszystkich ale z tymi ...... nie ma co dyskutować
JZ
jawne zaprzaństwo "cm&qu
2 marca 2012, 20:18
Pustkę po Jezusie i Ewangelii trzeba czymś zastąpić. Zastępuje się więc religią bolszewicką i własnym korytem. Dobrą Nowinę trzeba zagłuszyć pojednaniem z tymi, co Polskę w obce ręce oddają i z wynikającą z tego dla nich kożyścią tworzą wspólną historię zaprzaństwa i zdrady. Autentyczne chrześcijaństwo trzeba zastąpić faryzeizmem: "my jesteśmy święci" bo obłudnie wybaczamy, "oni są podli, źli" bo pamiętają i dopominają się prawdy i sprawiedliwości. Zdradę Polski trzeba zastąpić miłością do każdego kto ma krew Polaków na rękach. Kościół Katolicki trzeba zastąpić Kościołem Wspólnego Koryta i dalej opluwać pamięć i dziedzictwo Żołnierzy Wyklętych. 
C
cm
2 marca 2012, 18:47
Panie Macierewicz,chciałbym tym wpisem wyrazić swój szacunek dla Pańskich działań.Jestem pełen podziwu i uznania dla Pana odwagi i niezłomności w dochodzeniu prawdy.Mało kto potrafiłby znieść tak potężne i zmasowane ataki na jakie Pan i podobni Panu ludzie znosicie w imię walki o prawdę,honor i godność oraz cześć ofiar tej wielkiej tragedii.Dziękuję Panu i wszystkim tym,którzy są w tej walce razem z Panem.Wasze działania dają nadzieję wszystkim tym którym na sercu leży dobro Polski. Cóż, pustkę po Jezusie i Ewangelii trzeba czymś zastąpić. Zastępuje się więc religią smoleńską, Macierewiczem, itd. Dobrą Nowinę trzeba zagłuszyć szukaniem wrogów, jątrzeniem, dzieleniem na "prawdziwych" i "nieprawdziwych". Autentyczne chrześcijaństwo trzeba zastąpić faryzeizmem: "my jesteśmy święci", "oni są podli, źli". Miłość nieprzyjaciół trzeba zastąpić nienawiścią do każdego kto ma inne zdanie. Kościół Katolicki trzeba zastąpić Kościołem Narodowym. Takie są pokusy niektórych w Polsce, ale nie ulegajmy lękowi bo Ewangelia nie takie rzeczy przetrwała. 
C
cm
2 marca 2012, 18:47
Panie Macierewicz,chciałbym tym wpisem wyrazić swój szacunek dla Pańskich działań.Jestem pełen podziwu i uznania dla Pana odwagi i niezłomności w dochodzeniu prawdy.Mało kto potrafiłby znieść tak potężne i zmasowane ataki na jakie Pan i podobni Panu ludzie znosicie w imię walki o prawdę,honor i godność oraz cześć ofiar tej wielkiej tragedii.Dziękuję Panu i wszystkim tym,którzy są w tej walce razem z Panem.Wasze działania dają nadzieję wszystkim tym którym na sercu leży dobro Polski. Cóż, pustkę po Jezusie i Ewangelii trzeba czymś zastąpić. Zastępuje się więc religią smoleńską, Macierewiczem, itd. Dobrą Nowinę trzeba zagłuszyć szukaniem wrogów, jątrzeniem, dzieleniem na "prawdziwych" i "nieprawdziwych". Autentyczne chrześcijaństwo trzeba zastąpić faryzeizmem: "my jesteśmy święci", "oni są podli, źli". Miłość nieprzyjaciół trzeba zastąpić nienawiścią do każdego kto ma inne zdanie. Kościół Katolicki trzeba zastąpić Kościołem Narodowym. Piszę, że takie są pokusy niektórych w Polsce, ale nie ulegajmy lękowi bo Ewangelia nie takie rzeczy przetrwała. 
PN
Polak niezłomny
2 marca 2012, 16:04
Bo ciernie deptać słodziej - i z ochotą na dzid iść kły, Niż błoto deptać, ile z łez to błoto, A z westchnień mgły... Paryż 1849 C.K.Norwid Pełne uznanie i szacunek dla Pana Antoniego Macierewicza,  dla niezłomności, która jest wynikiem trzymania się zasad w walce o prawdę, to jest ta mniejszość Polaków, która wie, że do stracenia ma tylko zbawienie która służy i cierpi ... która daje się niszczyć ale nie pokonać...
JP
Janusz Pawlak
2 marca 2012, 14:58
Panie Macierewicz,chciałbym tym wpisem wyrazić swój szacunek dla Pańskich działań.Jestem pełen podziwu i uznania dla Pana odwagi i niezłomności w dochodzeniu prawdy.Mało kto potrafiłby znieść tak potężne i zmasowane ataki na jakie Pan i podobni Panu ludzie znosicie w imię walki o prawdę,honor i godność oraz cześć ofiar tej wielkiej tragedii.Dziękuję Panu i wszystkim tym,którzy są w tej walce razem z Panem.Wasze działania dają nadzieję wszystkim tym którym na sercu leży dobro Polski.
K
Kajot
2 marca 2012, 13:14
Będzie ekshumacja Przemysława Gosiewskiego. W ciągu trzech tygodni dojdzie do ekshumacji ciała śp. Przemysława Gosiewskiego, który zginął w katastrofie smoleńskiej. Informacja ta została potwierdzona w prokuraturze wojskowej. B. ważne czy będą przeprowadzone badania na substancje wybuchowe ! Kiedy znajdzie się taki odważny, żeby oficjalnie podpisać stosowne protokoły? Była ekshumacja i badanie Ministra Wassermana. Pamiętacie, jakie cyrki wyprawiali? Obawiam się, że nie ma ważnych protokołów w tym zakresie. Kto takie coś podpisze - to ma jak w banku, że następnym krokiem jego może być tylko samobójstwo!To wina rządu Tuska ! i jego POmagierów ! Na jakiej podstawie Polska ma zakaz otwierania trumien i przeprowadzenia ekshumacji pod nadzorem międzynarodowej komisji ? Tylko zdrajcy którzy przyłożyli swoje brudne , splamione krwią łapy do zbrodni polskich patriotów.
T
temida
2 marca 2012, 11:46
Będzie ekshumacja Przemysława Gosiewskiego. W ciągu trzech tygodni dojdzie do ekshumacji ciała śp. Przemysława Gosiewskiego, który zginął w katastrofie smoleńskiej. Informacja ta została potwierdzona w prokuraturze wojskowej. B. ważne czy będą przeprowadzone badania na substancje wybuchowe ! Kiedy znajdzie się taki odważny, żeby oficjalnie podpisać stosowne protokoły? Była ekshumacja i badanie Ministra Wassermana. Pamiętacie, jakie cyrki wyprawiali? Obawiam się, że nie ma ważnych protokołów w tym zakresie. Kto takie coś podpisze - to ma jak w banku, że następnym krokiem jego może być tylko samobójstwo!
!
!!!
1 marca 2012, 23:59
To jest dopiero ciekawe. Dlaczego ludzie pokroju Beniamina albo adamajkisa nie dopuszczają możliwości celowego działania, czyli ZAMACHU ! I jak jacyś sowietcy rejtani, nie pomni żadnych argumentów, własną pierś nadstawiają w obronie rosyjskiej racji stanu ? Fanatyzm to, czy też może celowe dezinformujące działanie ?
A
a
1 marca 2012, 23:02
Dlaczego nieszczesciem naszego kraju jest SBecja. Ano dlatego, ze SBecja nacechowala kazda relacje zdrada i pogarda. 
A
a
1 marca 2012, 22:45
Nieszczesciem naszego biednego kraju jest SBecja. Mozecie wierzyc lub nie. Tutaj np. kazde dziecko wie, kto to jest Bolek. Ale panstwo gnije i tego nie moze moca urzedu potwierdzic i pewnie nie zdazy potwierdzic. Podobnie jest z dyskusja o tragedii smolenskiej. Zbierze sie grono SBekow, ustali "prawde o obecnosci gen. w kokpicie", albo innych plusach ujemnych, poda do wierzenia pomniejszym janczarom a ci dla kasy beda powielac wersje czekajac na pochwale (to jest odruch Pawlowa). Oczywista oczywistosc. Dla jasnosci: np. Klich nie musial byc SBekiem, ale obracal sie w tym srodowisku i dzialal pod ich wplywem. Fakt, ze probowal szukac hakow mowi o tym w jakich warunkach pracowal i z kim pracuje.
G
Groszek
1 marca 2012, 22:44
A więc strzelali, dobijali rannych a niektórych karetki wywoziły do łagrów i zespół Pana Macierewicza z łatwością to udowodni podobnie jak to że jeden z BoRowców który był pasażerem dzwonił po katastrofie do żony.Krótko mówiąc zespół Pana Macierewicza może udowodnić wszystko Ośmieszasz się kolego swoją GW-wską propagandą. Trzeba być naprawdę skończonym idiotą, by wierzyć raportowi MAK i nie zastanawiać się za jakie zasługi prezydent awansował chwilę po katastrofie szefa BOR, kiedy po incydencie z jajkami rzuconymi w prezydenta Kwaśniewskiego Owczesny szef BOR został zdymisjonowany.
Krzysztof Seremak
Krzysztof Seremak
1 marca 2012, 22:21
 A więc strzelali, dobijali rannych a niektórych karetki wywoziły do łagrów i zespół Pana Macierewicza z łatwością to udowodni podobnie jak to że jeden z BoRowców który był pasażerem dzwonił po katastrofie do żony.Krótko mówiąc zespół Pana Macierewicza może udowodnić wszystko
C
cm
1 marca 2012, 22:06
Pierwsza zasada jesli SBek, SBecki potomek spouchwala sie przechodzac na ty i tym samym probuje wejsc w dyskusje poprzez prowokacje nie odpowiadasz. Wczesniej czy pozniej znajdziesz sie po uszy w kloace. Tą swoją wypowiedzią dajesz bardzo dobry obraz o swojej kulturze i umiejętności rozmawiania z innymi: 1) Nie znasz zasad dyskusji na forach internetowych. 2) Brak argumentów merytorycznych, no to to trzeba opluć rozmówcę. Więcej nie dyskutuję z Tobą jeżeli nie masz nic merytorycznego do powiedzenia, a w zamian za to używasz chamskich wpisów.
A
a
1 marca 2012, 21:53
Pierwsza zasada jesli SBek, SBecki potomek spouchwala sie przechodzac na ty i tym samym probuje wejsc w dyskusje poprzez prowokacje nie odpowiadasz. Wczesniej czy pozniej znajdziesz sie po uszy w kloace.
C
cm
1 marca 2012, 21:45
SBeckie dziedzictwo to jest polskie przeklenstwo. Zamula niezalezne, wolne myslenie. Czasami przybiera postac politycznej poprawnosci, ale generalnie wyczulone jest na osrodki informacyjne. Cechuje je tropizm na kase. A to jest konsekwencja braku ciaglosci w tradycji zamoznosci w Polsce. Ale tym cenniejsze jest niezalezne myslenie. Nalezy szanowac takich ludzi jak Pan A. Macierewicz. Co za niekompetencja. Nie istnieja najdoskonalsze programy informatyczne. Wiecej - nigdy istniec nie beda. Może odniósłbyś się do meritum co do wizyty "ekspertów" na miejscu katastrofy. Czepiasz się spraw drugorzędnych. Rozumiem, że jak nie ma argumentów merytorycznych, to trzeba się uczepić słownictwa. Więc się poprawiam: nawet profesjonalny program wyliczy głupoty, jeśli mu na wejście podamy będne dane.  
A
a
1 marca 2012, 21:37
SBeckie dziedzictwo to jest polskie przeklenstwo. Zamula niezalezne, wolne myslenie. Czasami przybiera postac politycznej poprawnosci, ale generalnie wyczulone jest na osrodki informacyjne. Cechuje je tropizm na kase. A to jest konsekwencja braku ciaglosci w tradycji zamoznosci w Polsce. Ale tym cenniejsze jest niezalezne myslenie. Nalezy szanowac takich ludzi jak Pan A. Macierewicz. Co za niekompetencja. Nie istnieja najdoskonalsze programy informatyczne. Wiecej - nigdy istniec nie beda.
C
cm
1 marca 2012, 21:20
Apeluję o trochę więcej zdrowego rozsądku. Anonimowy film, który każdy amator może bez problemu w domowych warunkach zmontować i umieścić w sieci należy traktować z wielkim dystansem. Ale dla zwolleników jedynie słusznej teorii, nie jest ważna wiarygodność źródła, ważne jest, że popiera ich teorię. Jam mam pytanie do A.Macierewicza, ile razy jego "eksperci" byli na miejscu katastrofy. Bo obliczenia robione w USA bez pomiarów na miejscu katastrofy to wielka obłuda. Proszę mi podać przypadek jekiegoś wypadku np. drogowego, gdy policja albo prokuratura robią pomiary z odległości np. 200km, nie mówiąc o tysiącach kilometrów i później wydają opinię. Każdy kto zna się choś trochę na informatyce wie, że nawet najdoskonalszy program wyliczy głupoty, jeśli mu na wejście podamy błędne dane.
A
aa
1 marca 2012, 20:54
adamajkis gdybym była facetem i spotkała się z Tobą twarzą w twarz, dałabym Ci w zęby za Twoje zaprzaństwo przepraszam wszystkich ale ten facet jest niereformowalny jak ta komuna
!
!!!
1 marca 2012, 20:21
Antoni Macierewicz o Smoleńsku. Chicago 5-2-2012 http://www.youtube.com/watch?v=NxEoARk-IsQ&feature=pla<x>yer_em<x>bedded Manipulacje TAWS-em na nagraniu z czarnej skrzynki Dziwne zachowanie prokuratury w kontekście zawiadomień o możliwości popełnienia przestępstwa poświadczenia nieprawdy dotyczącego zawartości nagrania z czarnej skrzynki TU-154M. http://solidarni2010.pl/n,2554,11,manipulacje-taws-em-na-nagraniu-z-czarnej-skrzynki.html
A
a
1 marca 2012, 17:11
  Dodam tylko, ze katastrofa smolenska i wszystko co dzieje sie wokol niej, jest dowodem na to, ze panstwo polskie w praktyce nie istnieje. I jest pewne, ze jesli cos ci sie stanie za granica nikt nie splunie nawet w twoim kierunku, mimo ze okradany jestes z podatkow. Bo podstawowy problem panstwa polskiego to powietrze zatrute SBecja - zdrada, kradzieza i zlodziejstwem. Zaluje, ze musze pisac w tym tonie w dzien poswiecony Bohaterom, ustanowiony na wniosek sp. Prezydenta L. Kaczynskiego.
A
a
1 marca 2012, 16:54
Prosilbym Deona o zamieszczanie wiekszej ilosci informacji dot. dzialan przewodniczącego Zespołu Parlamentarnego ds. Badania Przyczyn Katastrofy TU-154M. I tak wykonujecie Dobra i pozyteczna prace. Pan Poseł A. Macierewicz to jest po prostu Autorytet. Pamiec, wiedza, elokwencja, kompetencje. To jest GIGANT, to taki odrzutowiec a z boku jada i popie...duja rowerzysci cisnac pedaly. 
1 marca 2012, 15:05
PS. Nie znoszę Macierewicza. Ile razy mam Ci to powtórzyć, żebyś zrozumiał? Ten gość mnie irytuje, podobnie jak Niesiołowski, Senyszyn, Kalisz i Palikot. To pieniacze.
T
tak
1 marca 2012, 15:03
adamajkis, odrażający typ. Ale zgodnie z moją religią gdyby mu trzeba było udzielić pomocy zrobiłbym to bez wahania. Pomocy - a nie wsparcia w matactwach.
1 marca 2012, 15:02
Wiem że do pisowców proste fakty nie docierają, maja przecież w tej sprawie swoja prawdę, którą im mówi Macierewicz. Chyba szkoda czasu na bicie głową w mur. Nie jestem "pisowcem". Widzę błędy Kaczyńskiego i jego ludzi. Niemniej widzę również błędy Tuska i jego ludzi, które są powalające. Co do Twojej uwagi mógłbym odpowiedzieć w równie prymitywny sposób, zarzucając Ci bycie fanatykiem PO. Mam nadzieję, że jednak nie jesteś na tyle głupi czy wyrachowany. Więc powtarzam, w stenogramach, które przedstawili Rosjanie, nie ma nic, na podstawie czego Kaczyński mógł sądzić, że próba podejścia do lądowania jest śmiertelnie niebezpieczne. Zaproponował to jego pilot. Zaakceptowała je wieża kontrolna. Kaczyński czekał, czy próba lądowania się uda. Nie ma w tym jego winy, a próba przypisania mu winy w tym zakresie jest nadużyciem. Daleko idącą nadinterpretacją faktów. Jeśli się mylę, to wykaż w którym miejscu, a nie próbuj obrazić.
1 marca 2012, 12:22
@adamajkis Powinienem uzupełnić, doczytałem: o 10:26:31, a więc po podjęciu decyzji o podejściu do lądowania, A. Protasiuk dodaje jeszcze "jak się okaże... to co będziemy robili" Niemniej ta uwaga jest po "zrobimy jedno podejście". Kazana może iść do prezydenta i powtórzyć słowa pilota: da się podejść do lądowania. Kaczyński nie siedzi za sterami i nie wie, jaka jest mgła. Nie jest też pilotem i nie wie, czym grozi taka mgła. Potem, jeśli się nie uda, można podjąć ewentualne decyzje, stąd L. Kaczyński nie ma dość danych, żeby sprecyzować swoje plany, co Kazana powtarza - "nie ma decyzji". Na miejscu Kaczyńskiego w tej sprawie i wiedząc tyle, co wiedział, powiedziałbym to samo. No ale może wtedy uznałbyś mnie za winnego śmierci tych wszystkich pasażerów - tylko takie obwinianie mnie, jako pasażera, za to, że nie znam się na pilotażu i pogodzie byłoby trochę nieuzasadnione, nie uważasz?
1 marca 2012, 12:11
@adamajkis Jerzy_Tarnopolski ciągle wykrzykujesz jakiś to oczytany a tu kompletna amnezja jeśli chodzi o prośbę pilota skierowaną do prezydenta Kaczyńskiego o podjęcie deycyzji o dalszym locie. Cytat prosze bardzo jedno zdanie żeby nie zmeczyć. Wypowiedź pilota do dyrektora Kazany: "Spróbujemy podejść, zrobimy jeszcze jedno zejście, ale prawdopodobnie nic z tego nie będzie. Tak, że proszę pomyśleć nad decyzją, co będziemy robić" Niestety pilot nie doczekał się na odpowiedź od prezydenta. 10:26:26 A. Protasiuk: "W tej chwili, w tych warunkach, które są obecnie, nie damy rady usiąść", "spróbujemy podejść, zrobimy jedno zejście, ale prawdopodobnie nic z tego nie będzie" 10:26:43 M. Kazana: "No to mamy problem" 10:30:32 "Na razie nie ma decyzji prezydenta, co dalej robić" Kontroler: "Warunków do lądowania nie ma" AP do kontrolera: "Dziękuję, jeśli można to spróbujemy podejścia, ale jeśli nie będzie pogody, to odejdziemy na drugi krąg" Jak widzisz, w wypowiedzi A.P. brak czegokolwiek, co można określić, jako prośbę do prezydenta w jakiejkolwiek sprawie. A. Protasiuk INFORMUJE prezydenta przez M. Kazanę, że warunki są złe. Następnie podejmuje decyzję o podejściu do lądowania, zanim M.K. mu powie, że prezydent nie ma na razie żadnych planów. Adamajkis, proszę o trzymanie się faktów, bo wciskanie w usta pilota próśb, których nie wypowiedział, to nadużycie. To nadinterpretacja faktów. Nie będę dochodził, czemu tak postępujesz, bo to tylko Ty sam możesz przed sobą uczciwie uzasadnić.
CS
cudza skóra nie boli
1 marca 2012, 11:02
Uległeś propagandzie. Macierewicz wyjaśnia. Państwo nic nie wyjasnia. rząd nie wyjaśnia, przeszkadza, lekceważy na oczach całego narodu bo ma władzę, walczy z Bogiem, przekręca dekalog, wyśmiewa patriotów, zachowuje się jakby zabraniał wyjasnienia prawdy ewidentnej aż za bardzo broni swoich racji i układów scalonych; może nie powinnni dziwić ci co złapali sie na haczyk propagandy, niełatwo się odczepić, Niemcy taki niby mądry naród a uległ propagandzie faszystów, poszedł za Hitlerem chociaż widział czarno na białym zbrodnie i kłamstwa, Amerykanie też pozwalaja sie ogłupiać a taki demokratyczny wolny naród, wieksza fascynacja złem niz dobrem , dopóki sam się naiwniak nie przekona na własnej skórze, cudza skóra nie boli ....
1 marca 2012, 00:28
??? Niepowazny facet. Myślałem, że masz jakieś argumenty skoro chcesz dyskutować. A tu zero argumentów tylko ciągłe podjazdy emocjonalne, Przepraszam, miałeś jeden fałszywy argument który został celnie wypunktowany przez LEXa. Reszta wypowiedzi to jakieś emocjonalny prztyczki. Miałem nadzieję, że na deonie te dyskusje są na wyższym poziomie,
O
Od: adamajkis
1 marca 2012, 00:16
 Od: adamajkis Misiu najpierw prowokujesz a potem żalisz się we wszystkich artykułach jaki to ja zły. Widze to mocniejsze od ciebie. Znam na pamięć twoja smutna gre. Daj na luz i czepiaj się kogoś innego w obronie pisowskich mitów i propagandy. Nigdy wiecej żegnam pisowkiego prowokatora
B
Bogdan
29 lutego 2012, 23:20
Sprzedajni polscy tzw. "eksperci" Zastanawia mnie ekspertyza naszego laboratorium kryminalistycznego komendy policji. Tam chłopcy niczego niepokojącego nie znaleźli mimo, że długo nad tym pracowali. Wzięli kasę, pochwałę od szefa i udają, że film jest nic nie warty. Za nimi stada POlszewickie wyśmiewają Macierewicza i jego komisję, podpierając się tymi pseudo ekspertami.
29 lutego 2012, 23:05
@adamakjis: wspomni się o fakcie prośby pilota, by Kaczyński podjął decyzję o przerwaniu lotu do Smoleńska Wiesz co, też nie lubie Macierewicza, bo wg mnie ten gość psuje wizerunek PiS i w ogóle chyba nie kwalifikuje się do polityki, ale mam taką sprawę: zacytuj tą prośbę pilota, bo zupełnie nie kojarzę, o czym mówisz. Cytat, bardzo proszę.
29 lutego 2012, 17:38
 3.Strasznie sie denerwujesz i domawiasz mi ciągle rzeczy, o których nawet nie pomyslałem.  Nie każdego pasażera pilot pyta, co dalej z lotem i prosi o podjęcie decyzji o lądowaniu. Gdzie ja się denerwuję? I znowu, jak wyżej, zacytuj fragment w którympilot sie pyta prezydenta czy ma wylądować. 4.Jerzy_Tarnopolski spokojnie dużo w Twoich wypowiedziach emocji i ataku na oślep. Bronisz Kaczyńskiego jak lew. :-) Nie wiem dlaczego wiekszośc forumowych aktywistów PIS strasznie się denerwuja, gdy wspomni się o fakcie prośby pilota, by Kaczyński podjął decyzję o przerwaniu lotu do Smoleńska. Widać to sprzeczne co wbija im do głowy propaganda partyjna na czele z Macierewiczem. Gdzie emocje? Atak na oślep? Rozmawiamy o katastrofie i o tym że rząd  nie jest w stanie jej sensownie wytlumaczyc i jest wiele pytań a nie o ocenie Kaczyńskiego więc nie wiem gdzie go bronię jak lew skoro o nim nie piszę bo pisze o czyms innym. Rząd i mu podlegli nie moga sensownie sie odnieść do nieścisłości, no a na argumenty Macierewicz i Biniendy odpowiędzią jest : OSZOŁOMY. Czyli odniosłem sie do wszystkich Twoich pytań, zostałem podporządkowany pisowskiej propagandzie, zostałem zmanipulowany, a Ty nie odniosłeś się do żadnego argumenty. Kto zachowuje sie fatalnie i nie umie odnieść się do argumentów? Czy jakis obserwator ma pytania?
29 lutego 2012, 17:37
Co za koleś. Twoja pierwsza wypowiedź: 1. Prezydent biorący udział w katastrofie nie żyje, więc chyba nie "trzęsie gaciami". Odpisałem Ci, że to Komorowski trzęsie gaciami bo się boi prawdy a nie Kaczyński. Podejrzewam, że wiedziałes o kim piszę więc naśmiewanie się ze zmarłego jest słabe. Nie byla to merytoryczna wypowiedź z Twojej strony. 2.Nie zasłaniaj się mitami. W samolocie deyzje o przerwaniu lotu do Smoleńska, mógł podjąć jedynie prezydent Kaczyński. Niestety takowej decyzji nie podjął. Jakimi mitami się zasłaniałem? Komorowski przez swoich teściów jest powiązany mocno z komuną to są powiązania rodzinne. On sam kłamie w prokuraturze  sprawie WSI i niszczy Szeremietiewa żeby odsunąć go od lukratywnych przetargów deklarując odejście z polityki jeśli Szeriemietiew zostanie uniewinniony.  To sa jego osobiste związki ze służbami więc nie ma tu żadnych mitów. Kaczyński był pasażerem, nie mógł podjąc decyzji o lądowaniu.Tylko pilot mógł to zrobić. Ktoś już  Cię poprosił na tym forum o cytat ze stenogramu w którym pilot każe pyta się Kaczyńskiego czy ma lądować.
Ulka
Ulka
29 lutego 2012, 16:47
Też pomyslałem, że to jakiś działacz Młodych Demokratół czy ktoś taki ten pan Adam. Słuchaj Adam, jeśli odpowiednie ciała państwowe logicznie wyjaśnią niejasności, nie będę mial problemu z akceptacją prawdy. Póki co, sa niejasności, a wyjaśnienia Biniendy brzmią logicznie. Wyjasnienia Millera, Tuska i całej reszty sa fatalne. Ci ludzie są niewiarygodni. Na zachodzie niejasności wokół Komorowskiego, Grasia, Schetyny czy innych wiązałyby sie z dymisją, impeachmentem lub wyrokiem. Pod przywództwem tych panów Gras jest dalej rzecznikiem rządu mimo że kłamał w prokuraturze i złamał prawo. Teraz z Tuskiem straszy procesami. Komorowski nie odnosi sie do swojej zapowiedzi odejścia z polityki jeśli Szeremietiew zostanie uniewinniony, ani do swojej zmiany zeznań w prokuraturze. Tusk ich kryje. Trudno ufac takim ludziom, tym bardziej jeśli pojawiajają duże nieścislości w instytucjach które im pdlegają, jak na przykład w kwestii wyjasniania katastrofy w Smoleńsku. Czepiasz się słówek, ale nie możesz pokazać sensownej numerycznej analizy katastrofy z punktu widzenia rządu. Brawo. Niektórzy lubią po prostu potyczki słowne, nie patrząc na fakty. Niektórym nie przeszkadzają nierozwiązane kwestie a zasłaniają się politykowaniem. To nie jest poważne. Obawiam się, że przy takim podejściu sprawa Katynia i innych zbrodni nigdy nie miałaby szans na to, żeby ujrzeć światło dzienne. Tam też tacy ludzie mędrkowaliby o tym, dla jakiej to partii zależy na tym, czy Ruscy są winni, czy nie. A prawda? Może nie istnieć, obym ja wygrał dyskusję! 
29 lutego 2012, 16:40
wspomni się o fakcie prośby pilota, by Kaczyński podjął decyzję o przerwaniu lotu do Smoleńska Wiesz co, też nie lubie Macierewicza, bo wg mnie ten gość psuje wizerunek PiS i w ogóle chyba nie kwalifikuje się do polityki, ale mam taką sprawę: zacytuj tą prośbę pilota, bo zupełnie nie kojarzę, o czym mówisz.
D
domin
29 lutego 2012, 16:37
Od 10.04.10 nie ma państwa Polskiego! To był MORD polityczny którego celem jest zabór państwa Polskiego, a współtwórcy tej zbrodni szef (nie)rządu odpowiedzialny za wszystko, nie tylko, że nie tknięty, ale dalej bawi się w hitlerka. Roboty przymusowe do śmierci to też plagiat z Adolfa."Arbeit macht frei". Eksterminacja narodu polskiego na oczach świata i co kuriozalne made in UE. Antoni Macierewicz w Chicago (5-2-2012) o Smoleńsku. http://www.youtube.com/watch?v=NxEoARk-IsQ&feature=pla<x>yer_em<x>bedded 
29 lutego 2012, 15:58
Też pomyslałem, że to jakiś działacz Młodych Demokratół czy ktoś taki ten pan Adam. Słuchaj Adam, jeśli odpowiednie ciała państwowe logicznie wyjaśnią niejasności, nie będę mial problemu z akceptacją prawdy.  Póki co, sa niejasności, a wyjaśnienia Biniendy brzmią logicznie. Wyjasnienia Millera, Tuska i całej reszty sa fatalne. Ci ludzie są niewiarygodni. Na zachodzie niejasności wokół Komorowskiego, Grasia, Schetyny czy innych wiązałyby sie z dymisją, impeachmentem lub wyrokiem. Pod przywództwem tych panów Gras jest dalej rzecznikiem rządu mimo że kłamał w prokuraturze i złamał prawo. Teraz  z Tuskiem straszy procesami. Komorowski nie odnosi sie do swojej zapowiedzi odejścia z polityki jeśli  Szeremietiew zostanie uniewinniony, ani do  swojej zmiany zeznań w prokuraturze. Tusk ich kryje. Trudno ufac takim ludziom, tym bardziej jeśli pojawiajają duże nieścislości w instytucjach które im pdlegają, jak na przykład w kwestii wyjasniania katastrofy w Smoleńsku. Czepiasz się słówek, ale nie możesz pokazać sensownej numerycznej analizy katastrofy z punktu widzenia rządu. 
G
Groszek
29 lutego 2012, 15:51
Jerzy_Tarnopolski spokojnie dużo w Twoich wypowiedziach emocji i ataku na oślep. Bronisz Kaczyńskiego jak lew. :-) Nie wiem dlaczego wiekszośc forumowych aktywistów PIS strasznie się denerwuja, gdy wspomni się o fakcie prośby pilota, by Kaczyński podjął decyzję o przerwaniu lotu do Smoleńska. Widać to sprzeczne co wbija im do głowy propaganda partyjna na czele z Macierewiczem. Za dużo było kłamstw typu: "pokażemy wam jak lądują debeściaki", czy "samolot podchodził do lądowania 4 razy", by wierzyć rosyjskim biegłym i ekspertom. Cały materiał z czarnych skrzynek nie został w 100% odczytany, więc nie można na 100% twierdzić, że nie było decyzji o rezygnacji z lądowania. Tylko ktoś bardzo uprzedzony do śp. Prezydenta może przy niekompletnych danych twierdzić, że chciał on zabić siebie i pozostałych 95 pasażerów. I proszę nie obrażać pana Macierewicza, zwłaszcza gdy mu się nie dorasta do pięt. Robienie z niego "oszołoma" zapoczątkowali ci, którzy o kandydaturze L.Wałęsy na prezydenta mówili wtedy, że to tak, jakby dać małpie brzytwę. Pamiętasz te czasy? Gdy Wałęsa zmienił front i postanowił wspierać "lewą nogę" a później walczyć z lustracją, stał się nagle dla tych "elit"- bohaterem narodowym. Macierewicz jednak pozostał nadal - "wariatem", bo niestety nie poparł hasła że Kiszczak i Jaruzelski to ludzie honoru. A propagandy to można posłuchać codziennie. Wystarczy włączyć "zaprzyjaźnione stacje TV".
29 lutego 2012, 15:20
Wrócił aktywny adamajkis... bedą znowu wybory?
29 lutego 2012, 15:01
 Napisałeś, że od przerywania był Prezydent. Ano nie był. Od tego byli piloci i obsługa lotniska. Jesteś ignorantem w tej sprawie, albo masz dużo złej woli.
29 lutego 2012, 14:19
 Co jest mitem? Że Komorowski zmieniał zeznania w prokuraturze w sprawie spotkań z kolesiem chcacym mu sprzedac raport o WSI? Weź coś poczytaj, a dopiero potem atakuj zmarłego. Na jakiej podstawie odrzucasz te informacje? Nie pasuja do światopoglądu? To, że Ty czegoś nie wiesz, nie oznacza, że to nie jest prawdą. Kaczynski nie byl od przerywania lotów, on byl pasazerem. Fakt ten potwierdza lot do Gruzji. Kaczynski nie mial mocy nakazać lądowania. I tego nie zrobił. Czytaj, a potem komentuj.
.
...
29 lutego 2012, 12:46
Anita Gargas dzisiaj w Radiu Maryja w Rozmowach niedokończonych 21:40 Rozmowy niedokończone: Tragedia Smoleńska Środa, 29 lutego 2012 Radio Maryja środa, 29 luty 2012 18:15 – 19:25 Telewizja Trwam Temat: Tragedia Smoleńska. Gość: Anita Gargas – dziennikarz śledczy, autorka filmu dokumentalnego 10.04.10.
W!
ważne !!!
29 lutego 2012, 12:19
Książka - "Czerwona strona Księżyca" Każdy, kto chce, choćby w przyszłości (no... tego... teraz nie mam czasu...) zbliżyć się do PRAWDY o Zbrodni Smoleńskiej, powinien Natychmiast ściągnąć tę książkę. Za parę godzin może jej już nigdzie w sieci nie być.. To nie panikarstwo, to doświadczenie. http://fymreport.polis2008.pl/wp-content/uploads/2012/02/FYM-cz-1.pdf http://fymreport.polis2008.pl/wp-content/uploads/2012/02/FYM-cz-2.pdf
A
amanasunta
29 lutego 2012, 12:04
sikorski do dziś nie wyjaśnił co robił na miejscu. ... agent, pseudo-jezuita T. Turowski. Dlaczego nie było BORu i kolumny pojazdów dla Prezydenta i delegacji. Wszystko było przygotowane i zaplanowane. Teraz "oni" pracują gorliwie nad tym żeby wyglądało na wypadek, niedopatrzenie, niedopilnowanie. Ale spoko, dorwiemy was - po kolei wszystkich, co do ostatniego! O możliwych kontaktach R. Sikorskiego i T. Turowskiego w Rzymie: http://www.youtube.com/watch?v=7gsfMGzvxIQ
29 lutego 2012, 10:13
Ulegles propagandzie. Macierewicz wyjasnia. Panstwo nic nie wyjasnia. Pokaz wyniki jakichkolwiek symulacji przeprowadzonych przez jeden albo drugi reżim. Do tych symulacji mogliby się odnieść eksperci komisji Macierewicza. Czy wolisz pozostać przy wersji: pijany generał (z gburowatym karłem Kaczyńskim pokrzykującym na załogę z oddali) zmusza debeściaków do lądowania we mgle a ekipa patomorfologów marszałek Kopacz pracowała ramię w ramię z radzieckimi uczonymi i nie zauważyli że Wasserman nie ma nerki  w tym czasie radzieccy kopacze pod czujnym okiem dyplomaty Turowskiego przeczesuje ziemie na półtora metra, nie zauważając ludzkich szczątków, na co prezydent (tak bardzo bojący się raportu z likwidacji WSI że świadek Tobiasz umiera tajemniczo) wręcza medal szefowi BOR-u, ktory to BOR według oceny biegłego popełnił szereg kardynalnych błędów? to są te wyjaśnienia?
jazmig jazmig
jazmig jazmig
29 lutego 2012, 10:01
nikt nikogo nie lansuje. to jest powazna sprawa która wymaga wyjasnienia. jest pełno kontrowersji a państwo polskie chowa głowe w piasek. Macierewicz niczego nie wyjaśnia, on uprawia propagandę, a przy tym wygaduje takie bzdury, że po prostu kompromituje siebie i swoją komisję. z drugiej strony czemu się dziwić. nie było lustracji i wszyscy umoczeni trzęsa gaciami:Skoro nie było lustracji, to niby dlaczego mieliby trząść gaciami? dziwie się tylko czemu ludziom ktorzy nie maja agenturalnej ani pzpr-owskiej historii tak bardzo wadzi prawda. Problem polega na tym, że prawdę zamazują tacy jak Macierewicz. Te liczne teorie dotyczące rzekomego zamachu, pseudoeksperci, któych głupoty nagłaśnia Macierewicz itd. Jak można uznać za eksperta kogoś, kto nie posiadając dokumentacji źródłowej, w tym planów konstrukcyjnych samolotu, publikuje swoje wyobrażenia o katastrofie nazywając je wynikami badań?
29 lutego 2012, 09:52
adam jakiś próbujesz uderzyc w zmarlego? kiepski zart.  dobrze wiesz ze to dziesiejszy prezydent trzesie gaciami przed swoimi mocodawami. nie wiadomo czy to przez powiazania rodzinne czy po prostu jest/byl agentem. tym ludziom nie zalezy na wyjasnianiu prawdy. oni sie boją prawdy.
TC
też coś
29 lutego 2012, 09:46
Prezydent biorący udział w katastrofie nie żyje, więc chyba nie "trzęsie gaciami" ...to nie był mężczyzna co "trzęsie gaciami" i płynie z prądem, to był mężczyzna co używał rozumu.
Ś
świadek
29 lutego 2012, 09:05
Kpt. Aleksander Muramszczikow dowódca straży jako pierwszy dotarł na miejsce katastrofy wspomina; "ogłuszającego wybuchu nie było, był głuchy trzask, pokazali nam kierunek i jak dotarliśmy w odległosci 50 metrów od miejsca uopadku maszyny leżały rozerwane na szczępy ciała ludzi. Stało się jasne że nikt nie przeżył. Widzieliśmy tylko 2 duże fragm. samolotu skrzydła i część kadłuba z wypuszczonym podwoziem. Silniki lezały oddzielnie. Nie wiadomo gdzie był kokpit i salon samolotu - wszystko rozpadło sie w drobne fragmenty. Szczątki maszyny i ciał pokryte zawiesiną popiołu i kurzu. W złowieszczej ciszy w kieszeniach zabitych dzwoniły komórki - słychać było poloneza Ogińskiego, krakowiaka.... Ciała nioe miały głów, albo głowy zgniecione, kości twarzy zmiażdżone. W całosci widziałem tylko jedną młodą dziewczynę..."
HI
huk i potem upadek
29 lutego 2012, 08:55
Siergiej Wandierow mieszka 400 metrów od lotniska w Smoleńsku. Tak wspomina 10 kwietnia 2010; "W sobotę rano byłem przed domem. Nagle usłyszałem straszny huk. Na zamglonym niebie pojawił sie samolot. Samolot jak samolot - pomyślałem. Mieszkając tak blisko lotniska można się przyzwyczaić. Jedno mnie jednak zdziwiło - w pewnej chwili ten huk po prostu zamarł. Na ułamek sekundy nad lasem cisza i zobaczyłem spadający samolot. Nogi się ugięły stanąłem jak wryty. Po chwili usłyszałem przeraźliwe syreny straży pożarnej nim dobiegłem już gasili ogień".
K
klex
29 lutego 2012, 08:48
specjaliści od wszyskiego ... tego typu katastrofy, bada się latami. szum jaki robi pis nie sprzyja rzetelnej ocenie.
29 lutego 2012, 07:46
nikt nikogo nie lansuje. to jest powazna sprawa która wymaga wyjasnienia. jest pełno kontrowersji a państwo polskie chowa głowe w piasek.  z drugiej strony czemu się dziwić. nie było lustracji i wszyscy umoczeni trzęsa gaciami: prokuratorzy, sędziowie, politycy, prezydent oraz stojące, i nie tylko stojące, w tle służby specjalne. dziwie się tylko czemu ludziom ktorzy nie maja agenturalnej ani pzpr-owskiej historii tak bardzo wadzi prawda.
Bogusław Płoszajczak
Bogusław Płoszajczak
29 lutego 2012, 07:36
Czy kiedykolwiek dowiemy się prawdy o tej katastrofie? Na razie więcej kontrowersji niż czegokolwiek innego!
jazmig jazmig
jazmig jazmig
29 lutego 2012, 07:27
 CZy Deon musi się pakować w te bzdury Macierewicza? Po co go lansujecie?

Skomentuj artykuł

Film z katastrofy Tu-154M w laboratorium
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.