Finlandia zamroziła aktywa rosyjskie o wartości 187 mln euro

Finlandia zamroziła aktywa rosyjskie o wartości 187 mln euro
fot. depositphotos.com
PAP

Finlandia zamroziła aktywa rosyjskie o wartości 187 mln euro w ramach sankcji nałożonych na Rosję za napaść na Ukrainę; wśród tego majątku są m.in. jachty, nieruchomości i samoloty - podała w niedzielę niezależna rosyjska "Nowaja Gazieta.Jewropa".

Gazeta powołuje się na dane ogłoszone przez MSZ Finlandii, które oświadczyło, że chodzi o "bardzo rozmaite mienie, przedstawiające wartość".

Wśród rosyjskich oligarchów z otoczenia Władimira Putina mających aktywa w Finlandii, media fińskie wymieniały: braci Borisa i Arkadija Rotenbergów i Giennadija Timczenkę. Wiosną 2022 roku komornicy zajęli należący do Borisa Rotenberga jacht i nieruchomość w Laponii.

"Nowaja Gazieta.Jewropa" przypomina, że Estonia sygnalizowała w styczniu br., że ma zamiar przekazać Ukrainie zamrożone w Estonii aktywa rosyjskie.

DEON.PL POLECA

W listopadzie 2022 r. portal Politico podawał, że kraje UE zamroziły aktywa rosyjskie na kwotę łącznie 68 mld euro. Najwięcej spośród tych aktywów znajdowało się w Belgii - około 50 mld euro, a 5,5 mld euro przypadało na Luksemburg. Na kolejnych miejscach pod względem wartości zamrożonych aktywów znajdowały się: Włochy, Niemcy, Irlandia, Austria i Francja.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zbigniew Parafianowicz

Wojny, do których państwa wolą się nie przyznawać

Kim są osławione rosyjskie zielone ludziki i kto nimi dowodzi? Do czego posuwają się najemnicy walczący w Syrii, Libii i na wschodzie Ukrainy? Kto destabilizuje sytuację w...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Finlandia zamroziła aktywa rosyjskie o wartości 187 mln euro
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.