Francja: obchody 98. rocznicy zakończenia I wojny światowej

Francja: obchody 98. rocznicy zakończenia I wojny światowej
(fot. PAP/EPA/ETIENNE LAURENT / POOL)
PAP / jp

W 98. rocznicę kończącego I wojnę światową zawieszenia broni między Niemcami i zwycięskimi państwami Ententy prezydent Francji Francois Hollande złożył w piątek wieniec pod Łukiem Triumfalnym w Paryżu.

- 11 listopada przywołuje wspomnienia pierwszej wojnie światowej i rosnącej fali nacjonalizmu, której nie można było opanować. Musimy wciąż o tym pamiętać - powiedział Hollande mając obok siebie udekorowanych odznaczeniami weteranów wojennych.

W Wielkiej Brytanii o godzinie 11. czasu lokalnego miliony ludzi stanęły na dwie minuty w ciszy, często trzymając w ręku kwiat maku na znak pamięci o poległych. Na Trafalgar Square w Londynie kwiaty te wrzucano do okolicznych fontann.

Królowa Elżbieta II i najważniejsi brytyjscy politycy wezmą w Niedzielę Pamięci 13 listopada udział w uroczystościach pod londyńskim grobem nieznanego żołnierza czyli Kenotafem (Cenotaph).

DEON.PL POLECA

W obchodzonym w piątek w USA Dniu Weterana prezydent Barack Obama złożył wieniec na strzeżonym przez ciągłą wartę honorową Grobie Nieznanych Żołnierzy na Cmentarzu Narodowym w Arlington w stanie Wirginia. Wcześniej gościł w Białym Domu na śniadaniu weteranów i ich rodziny.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Francja: obchody 98. rocznicy zakończenia I wojny światowej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.