Francja: premier nie wyklucza lokalnych lockdownów w walce z pandemią

Francja: premier nie wyklucza lokalnych lockdownów w walce z pandemią
(fot. YouTube / Public Sénat)
9 miesięcy temu
PAP / df

Premier Francji Jean Castex oświadczył w poniedziałek, że nie wyklucza wprowadzenia ścisłej kwarantanny w regionach najbardziej dotkniętych pandemią koronawirusa. W kraju notuje się obecnie najwięcej zakażeń w Europie.

"Niczego nie można wykluczyć, kiedy widzimy, jaka jest sytuacja w szpitalach" - powiedział Castex w wywiadzie dla radia France Info. Dodał, że należy zrobić wszystko, by uniknąć lockdownu na skalę ogólnokrajową.

Castex poinformował przy tym, że 22 października zostanie uruchomiona nowa wersja francuskiej aplikacji StopCovid do śledzenia kontaktów zakażonych. Aktualna wersja została pobrana przez 2,6 mln osób, znacznie mniej niż w Niemczech, czy Wielkiej Brytanii, gdzie liczba użytkowników wynosi 18 i 16 mln.

Francja zmaga się obecnie z drugą falą zakażeń koronawirusem, a w sobotę odnotowano rekord liczby nowych infekcji - prawie 27 tys. Mimo to stosunkowo niska pozostaje liczba zgonów. W niedzielę na koronawirusa zmarło 46 osób.

Według danych Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Baltimore we Francji koronawirusem zakażonych zostało dotąd ponad 732,4 tys. osób, ponad 32,6 tys. osób zmarło na Covid-19.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
bp Piotr Jarecki, Tomasz Krzyżak
31,43 zł
44,90 zł

Czy Polska jest ziemią bez proroków?

Odważna, szczera i poruszająca rozmowa dziennikarza „Rzeczpospolitej” Tomasza Krzyżaka z biskupem Piotrem Jareckim. Nie tylko o polityce i relacjach państwo–Kościół, ale też o niespełnionych ambicjach, samotności i problemach księży.

...

Skomentuj artykuł

Francja: premier nie wyklucza lokalnych lockdownów w walce z pandemią
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.