Francja zapowiada budowę obozu migrantów w Calais

Francja zapowiada budowę obozu migrantów w Calais
(fot. shutterstock.com)
PAP / jm

Premier Francji Manuel Valls zapowiedział budowę centrum dla imigrantów, którzy koczują w obozie w portowym mieście Calais i usiłują przedostać się do Wielkiej Brytanii przez Kanał La Manche. Koszt budowy to 25 mln euro - podaje we wtorek "Le Figaro".

Ośrodek dla imigrantów ma pomieścić 1,5 tys. osób, jednak - jak przypomina paryski dziennik - Calais usiłuje obecnie roztoczyć opiekę nad około 3,5 tys. przybyszów.

Burmistrz miasta Natacha Bouchart powiedziała, że cieszy ją ta decyzja, przypomniała jednak, że zabiegała o taką pomoc od ponad roku.

Według stowarzyszeń opiekujących się imigrantami stworzenie takiego ośrodka zajmie co najmniej trzy do czterech miesięcy - podaje "Le Figaro".

DEON.PL POLECA

W poniedziałek Komisja Europejska ogłosiła, że przekaże Francji dodatkowe 5 mln euro na pomoc migrantom w Calais.

Pieniądze te mają zostać przeznaczone zarówno na dofinansowanie budowy nowego obozu, jak i na transport osób ubiegających się o azyl do różnych ośrodków we Francji.

Według premiera Vallsa kryzys imigracyjny stanowi wyzwanie dla wszystkich krajów Unii Europejskiej i wystawia je na próbę.

Valls powiedział w poniedziałek, że tego problemu nie da się rozwiązać za pomocą ogrodzenia z zasieków z drutu kolczastego, jakie zbudowały już Węgry na granicy z Serbią.

Zaapelował o większą pomóc dla ludzi, którym należy się azyl, podkreślając jednocześnie, że imigranci zarobkowi powinni być odesłani do swych krajów.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Francja zapowiada budowę obozu migrantów w Calais
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.