Hiszpania: pożar na Wyspach Kanaryjskich

Hiszpania: pożar na Wyspach Kanaryjskich
(fot. PAP/EPA/CARLOS GARCIA)
PAP / ad

Silne wiatry rozprzestrzeniły w niedzielę pożar na Gomerze na Wyspach Kanaryjskich, ogień utrzymuje się także na innej wyspie archipelagu, La Palma - oświadczyły służby ratownicze. Udało się opanować pożar, jaki wybuchł w piątek na zachodzie Hiszpanii.

"Ogień dotarł do parku narodowego Garajonay na Gomerze, a działania strażaków są ogromnie utrudnione przez silne wiatry" - oświadczyła rzeczniczka służb ratowniczych, Carmina Lorenzo.

Park Garajonay słynie z największego na świecie lasu wawrzynowego, który wpisany został na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Rzeczniczka dodała, że na La Palmie warunki bardziej sprzyjają akcji gaśniczej. Z obu wysp ewakuowano łącznie około 670 osób.

Strażakom udało się opanować pożar lasu w regionie Estremadura przy granicy Hiszpanii z Portugalią, który wybuchł w piątek. W ogniu zginęła jedna osoba - wojskowy, a trzy inne są ranne. Ich stan jest stabilny.

Tego lata pożary w Hiszpanii są szczególnie gwałtowne. Zima minęła bez opadów i ziemia jest tak sucha, jak nie zdarzyło się to od 70 lat. Pod koniec lipca w pożarze w Katalonii zginęły cztery osoby; ogień strawił tam obszar o powierzchni 14 tys. hektarów.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Hiszpania: pożar na Wyspach Kanaryjskich
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.