Pożary w USA, 900 osób ewakuowanych

Pożary w USA, 900 osób ewakuowanych
(fot. EPA/Dan Levine)
PAP / drr

Kilkadziesiąt pożarów trapi położone na zachód od rzeki Missisipi stany USA. Jak podała amerykańska stacja telewizyjna CNN, ponad 900 osób ewakuowano w stanie Waszyngton (nad Pacyfikiem); ogień pochłonął tam co najmniej 60 domów. Nie ma ofiar.

Służby naliczyły około 70 poważnych pożarów, które pojawiły się w 13 stanach na zachodzie: najwięcej w Kalifornii, Nevadzie i Idaho. Sprzyjają im bardzo wysokie temperatury, susza i silne wiatry.

Tylko w Kalifornii z ogniem walczy 8 tys. strażaków - podał w środę amerykański Departament ds. Leśnictwa i Ochrony Przeciwpożarowej. Straży pożarnej pomaga wojsko oraz siły rezerwy lotnictwa. W stanie panuje całkowity zakaz palenia ognisk.

Służby meteorologiczne podają, że warunki mogą się jeszcze pogorszyć w ciągu najbliższych kilku dni. Już teraz w 10 stanach obowiązuje tzw. czerwony alarm, oznaczający najwyższe ryzyko pożaru.

W stanie Waszyngton w okolicach miejscowości Cle Elum w akcji gaszenia ognia uczestniczy 900 strażaków. Z okolic miasta ewakuowano 900 ludzi, a pożar pochłonął co najmniej 60 domów i około setki innych budynków.

Również w Kalifornii pożary zagrażają osiedlom. U podnóży gór San Jacinto spłonęło już kilka budynków, a ogień niebezpiecznie zbliża się do kilkudziesięciu domów. Strażacy spodziewają się, że w czwartek choć częściowo uda im się opanować płomienie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Pożary w USA, 900 osób ewakuowanych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.