Indie: 22 zabitych w rezultacie wybuchu paniki w Bombaju (opis)

Indie: 22 zabitych w rezultacie wybuchu paniki w Bombaju (opis)
(fot. PAP/EPA/FAROOQ KHAN)
4 lata temu
PAP / sz

Co najmniej 22 osoby zginęły w piątek w wyniku wybuchu paniki na kładce dla pieszych między stacjami kolejowymi w Bombaju, na zachodzie Indii; obrażenia odniosło ponad 30 osób. Do tragedii doszło w godzinach porannego szczytu podczas gwałtownego deszczu.

Przyczyny wybuchu paniki nie są jeszcze znane, ale cytowany przez agencję AP przedstawiciel policji Gansham Patel relacjonował, że kawałek betonu uderzył w poręcz kładki dla pieszych, ludzie przestraszyli się, iż most się zaraz zawali i rzucili się do ucieczki, tratując się wzajemnie. Jak wyjaśniła deputowana Shaina Nana Chudasama ludzie schronili się przed deszczem na zadaszonej kładce.

Według Associated Press do tragedii doszło na kładce dla pieszych łączącej dwie stacje kolei podmiejskiej - Elphinstone i Parel.

Minister zdrowia stanu Maharasztra, którego stolicą jest Bombaj, Deepak Sawant poinformował, że zginęły 22 osoby, a ponad 30 zostało rannych. "Stan dwóch rannych jest poważny" - dodał.

"Na kładce było bardzo dużo ludzi. Próbowali w tym samym czasie z niej zejść. Wydaje mi się, że ktoś się poślizgnął i upadł, wywołując wybuch paniki" - powiedział mediom świadek Anil Saxena. Inny świadek Manish Mishra, który pomagał niektórym rannym, twierdzi, że policja i służby ratunkowe zbyt długo zwlekały z przyjazdem na miejsce tragedii.

Policja w Bombaju zaapelowała do mieszkańców, by oddawali krew dla rannych. Premier Indii Narendra Modi na Twitterze złożył kondolencje bliskim ofiar.

Lokalne pociągi stanowią podstawę transportu miejskiego w Bombaju, który liczy 20 mln mieszkańców. Codziennie z usług kolei korzysta 7,5 mln pasażerów.

Do wybuchów paniki często dochodzi w Indiach podczas zgromadzeń z okazji świąt religijnych. W październiku ubiegłego roku 24 pielgrzymów straciło życie, a około 50 zostało rannych, gdy panika wybuchła na zatłoczonym moście, którym wierni zmierzali do świątyni hinduistycznej w Waranasi w północnych Indiach.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Indie: 22 zabitych w rezultacie wybuchu paniki w Bombaju (opis)
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.