Już niedługo na rynku wódka i piwo z Kremla

Już niedługo na rynku wódka i piwo z Kremla
(fot. On The Go Tours/flickr.com)
PAP / drr

Biuro Prezydenta Rosji zarejestrowało w Rospatencie sześć marek napojów alkoholowych i bezalkoholowych posiadających w swojej nazwie słowo "Kreml - podała gazeta internetowa RBC Daily.

W zamian za tantiemy Kreml planuje zorganizowanie działalności gospodarczej polegającej na dostarczaniu licencji na używanie znaków towarowych, dowiedziała się RBC Daily w administracji prezydenta.

Już niedługo, rosyjscy konsumenci będą mogli skosztować całej gamy napojów "prosto ze stołu prezydenta Rosji". Zgodnie z dokumentacją Rospatentu, na rzecz przedsiębiorstwa "Dom handlowy Kreml", zostało zarejestrowanych sześć marek napojów.

Zarezerwowano prawa do takich nazw jak "wódka Kremla", "piwo Kremla", "lemoniada Kremla", "napoje Kremla", "Kreml musujące" i brandy "Kreml".

- Już teraz na rynku istnieje kilka podobnych marek, na przykład koniak "Nagroda Kremla". Oferujemy producentowi licencję na produkcję pod tą nazwą, w zamian dostajemy należności licencyjne - powiedział rzecznik administracji prezydenta Wiktor Chrekow.

Chrekow dodał, że "produkty pod marką "Kreml" będą nie tylko produkowane na rynek, ale również wykorzystywane przez administrację prezydenta przy okazji różnych wydarzeń społecznych."

Natomiast eksperci uważają, że teraz na "napój z Kremla" postawią tylko ci, którzy nie wiedzą o protestach przeciwko wyborom do Dumy.

Dyrektor Centrum Badań federalnych i regionalnych rynków alkoholi Wadim Drobiz, nazwał plany administracji prezydenta "szaleństwem".

- W obecnej sytuacji politycznej lepiej nie rozpoczynać produkcji takich napojów. Dziś temat Kremla jest tak niepopularny w społeczeństwie, że pojawienie się takich napojów alkoholowych stanie się tylko dodatkową anty-reklamą dla władz oraz dla samego produktu, niezależnie od jego jakości - dodaje Drobiz.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Już niedługo na rynku wódka i piwo z Kremla
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.