Klub Wałdajski: dyskusja o groźbie konfliktu globalnego

Klub Wałdajski: dyskusja o groźbie konfliktu globalnego
(fot. PAP / EPA/ ALEXEY NIKOLSKY / RIA NOVOSTI / KREMLIN POOL)
PAP / ml

W Soczi rozpoczęło się w poniedziałek doroczne spotkanie klubu wałdajskiego. Znani politycy rosyjscy i zagraniczni będą rozmawiać m.in. o zagrożeniu konfliktem globalnym w XXI w. W czwartek spodziewane jest wystąpienie prezydenta Rosji Władimira Putina.

Udział w obradach zapowiedziało 129 uczestników, w tym 88 cudzoziemców. "Spodziewamy się udziału w dyskusji znanych polityków rosyjskich, m.in. szefa administracji prezydenckiej Siergieja Iwanowa, ministra finansów Igora Szuwałowa oraz ministra spraw zagranicznych Siergieja Ławrowa" - zapowiedział prezes fundacji zajmującej się organizacją spotkania Andriej Bystrickij.

W spotkaniu weźmie udział kanclerz federalny Austrii w latach 2000-07 Wolfgang Schuessel. Zapowiedziano też odczyt znanego sowietologa, profesora Uniwersytetu Harvarda Timothy'ego Coltona.

Wiodącymi tematami tegorocznego spotkania dyskusyjnego będą wojna i pokój, stosunek jednostki do państwa oraz zagrożenie konfliktem globalnym w XXI wieku.

"To, co się aktualnie dzieje na świecie, budzi uzasadniony niepokój i skłania nas do tego, aby wspólnie zastanowić się, co jest w istocie bliższe natury człowieka: wojna czy też pokój?" - powiedział Bystrickij.

Klub Wałdajski jest międzynarodowym forum dyskusyjnym, które skupia znanych publicystów, politologów, ekonomistów, historyków specjalizujących się w sprawach rosyjskich. Biorą w nim również udział mężowie stanu z krajów europejskich, USA i Japonii, a także politycy rosyjscy.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Klub Wałdajski: dyskusja o groźbie konfliktu globalnego
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.