"Kołdra pokoju" w prezencie dla przywódców USA i Korei Północnej

"Kołdra pokoju" w prezencie dla przywódców USA i Korei Północnej
(fot. shutterstock.com)
PAP / pk

Duże zainteresowanie wywołała inicjatywa włoskiego producenta pościeli, który wyprodukował poszwę na kołdrę z fotomontażem uścisku dłoni prezydenta USA Donalda Trumpa i przywódcy Korei Płn. Kim Dzong Una. Kołdra została im wysłana jako symbol pokoju.

"Poszwa pokoju" przedstawiająca fotogram liderów dwóch krajów została zaprojektowana w mediolańskiej firmie w dniach eskalacji kryzysu między Stanami Zjednoczonymi a Koreą Północną, w czasie koreańskich prób jądrowych.

Tkaninę z wydrukowanym wizerunkiem przywódców podających sobie ręce na tle flag, wysłano do nich w prezencie za pośrednictwem ambasad obu krajów w Rzymie. Gest ten nagłośniły włoskie media, a za nimi - zagraniczna prasa.

Ansa podała, że do producenta z Lombardii zgłosił się przedsiębiorca z USA, który gotów jest kupić od niego 50 tysięcy sztuk pościeli z tym nadrukiem.

Właściciel firmy Michele Cascavilla wyjaśnił jednak, że nie może zrealizować tego zamówienia.

- Cel nie jest handlowy, chodzi o deeskalację (napięcia) na arenie międzynarodowej. Chcieliśmy wysłać przesłanie pokoju mając nadzieję, że ten symboliczny gest stanie się rzeczywistością - podkreślił producent.

Dodał też, że uruchomienie masowej produkcji możliwe byłoby po wcześniejszym otrzymaniu praw do wykorzystania wizerunków przywódców USA i Korei Północnej.

Ta sama firma wyprodukowała też poszwę na kołdrę z autentycznym zdjęciem prezydenta Rosji, Władimira Putina i byłego premiera Włoch, Silvio Berlusconiego. Były szef rządu podarował ją niedawno swemu rosyjskiemu przyjacielowi z okazji jego 65. urodzin.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Kołdra pokoju" w prezencie dla przywódców USA i Korei Północnej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.