Korea Płd: 22 ofiary w lawinach błotnych

Korea Płd: 22 ofiary w lawinach błotnych
(fot. EPA/YONHAP)
PAP / drr

Do 22 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych lawin błotnych, które w środę wskutek ulewnych deszczów zeszły w stolicy kraju Seulu oraz w mieście Chuncheon na północy kraju - poinformowały władze południowokoreańskie.

W Chuncheon, ok. 110 km na północny wschód od stolicy, zginęło 13 osób. Większość ofiar to studenci uczestniczący w wolontariacie, którzy przebywali w domku letniskowym, kiedy zalało ich błoto i odpadki.

Około 40 osób zostało rannych, w tym cztery poważnie. W akcji poszukiwania ofiar brało udział ponad 500 strażaków i policjantów.

Dziewięć osób zginęło na górze Umyeon, w pobliżu Seulu. Od wtorku spadło tam 433,5 mm deszczu na metr kwadratowy. W samym Seulu deszcz podtopił drogi, stacje metra, przejścia podziemne i osiedla mieszkaniowe. Trzy osoby zaginęły na północy stolicy - podała agencja Yonhap.

Doszło do zakłóceń w ruchu ulicznym w Seulu z powodu niedziałającej sygnalizacji świetlnej. W niektórych dzielnicach nie działają telefony. Ponad 4 tys. policjantów zmobilizowano do akcji ratunkowej.

Obfite opady utrzymują się na Półwyspie Koreańskim od wtorku wieczorem. Prognozy przewidują, że ulewy potrwają jeszcze przez dwie doby.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Korea Płd: 22 ofiary w lawinach błotnych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.