Król i książę William wyszli do czekających, by oddać hołd królowej

Król i książę William wyszli do czekających, by oddać hołd królowej
fot. PAP/EPA/NEIL HALL
PAP / ml

Król Wielkiej Brytanii Karol III i jego starszy syn, książę William niespodziewanie wyszli w sobotę koło południa do osób czekających w kolejce do Westminster Hall, gdzie wystawiona jest trumna z ciałem królowej Elżbiety II.

Nowy król i nowy następca tronu przez kilkanaście minut rozmawiali w Lambeth na południowym brzegu Tamizy z osobami stojącymi w kolejce i ściskali im ręce. Według stanu na wczesne popołudnie w sobotę, szacowany czas oczekiwania na wejście do Westminster Hall to 14 godzin, co oznacza, że kolejka się znacząco skróciła, bo w piątek w pewnym momencie było to ponad 24 godziny.

W piątek wieczorem Karol III wraz z trójką młodszego rodzeństwa wziął udział w czuwaniu przy trumnie Elżbiety II, w ceremonii nazywanej czuwaniem książąt. W sobotę wieczorem w podobnym czuwaniu - wraz siódemką pozostałych wnucząt zmarłej monarchini - uczestniczyć będzie książę William.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zbigniew Parafianowicz

Wojny, do których państwa wolą się nie przyznawać

Kim są osławione rosyjskie zielone ludziki i kto nimi dowodzi? Do czego posuwają się najemnicy walczący w Syrii, Libii i na wschodzie Ukrainy? Kto destabilizuje sytuację w...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Król i książę William wyszli do czekających, by oddać hołd królowej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.