Królowa Elżbieta o wtorkowym ataku w Londynie

Królowa Elżbieta o wtorkowym ataku w Londynie
(fot. domena publiczna)
4 lata temu
PAP / ml

Elżbieta II napisała list, w którym odniosła się do "szokujących wydarzeń z Westminsteru". W związku z atakiem musiała też zrezygnować z pojawienia się na otwarciu nowego budynku Scotland Yardu.

W środę doszło do tragicznego ataku na Moście Westminsterskim w Londynie, w wyniku którego zginęły trzy osoby oraz napastnik, a co najmniej 40 zostało rannych. Królowa Elżbieta II odniosła się do tej tragedii w liście adresowanym do komisarza policji, ale też ofiar napaści i ich rodzin. "Myślami i modlitwą jestem ze wszystkimi, których dotknęła ta okropna zbrodnia" - napisała monarchini. Podziękowała również policji i "wszystkim, którzy bezinteresownie pomagają i chronią innych".
Królowa oświadczyła też, że nie będzie obecna na otwarciu nowej siedzimy policji londyńskiej. "W związku z szokującymi wydarzeniami z Westminsteru, wraz z księciem Filipem z ubolewaniem musimy zrezygnować z obecności na zaplanowanym na dziś otwarciu nowego budynku Scotland Yardu. Z pewnością pojawimy się tam w innym terminie" - czytamy w liście, który został zamieszczony na stronie internetowej rodziny królewskiej oraz jej profilu na Facebooku. Z powodu toczącego się śledztwa i działań policji podejmowanych po ataku, uroczystość tę przesunięto na inny termin.
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Królowa Elżbieta o wtorkowym ataku w Londynie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.