Londyn: 8 policjantów rannych w zamieszkach

Londyn: 8 policjantów rannych w zamieszkach
8 policjantów rannych w zamieszkach (fot. EPA/DANIEL DEME )
PAP / ad

Ośmiu policjantów zostało rannych podczas zamieszek w Londynie, do których doszło w nocy z soboty na niedzielę, po zastrzeleniu przez policję 29-letniego mężczyzny w dzielnicy Tottenham - poinformował Scotland Yard.

W sobotę około 300 osób, w tym rodzina i krewni zastrzelonego w czwartek Marka Duggana, zebrało się przed posterunkiem policji przy głównej ulicy Londynu domagając się sprawiedliwości.

Duggan został zastrzelony przy próbie aresztowania. Z doniesień wynika, że mógł zostać zabity w wyniku wymiany ognia. W miejscu, gdzie zginął, znaleziono broń palną. Z policyjnego pistoletu oddano dwa strzały.

Policjant uczestniczący w wymianie ognia uszedł z życiem - prawdopodobnie dzięki temu, że pocisk utkwił w policyjnym radiu, które miał przy sobie. Duggan jechał wynajętym samochodem z kierowcą.

DEON.PL POLECA

Do zamieszek doszło w sobotę po zmroku. Grupy zamaskowanych młodych ludzi zaatakowały policjantów butelkami z benzyną, kamieniami i płonącymi pojemnikami na śmieci. Napastnicy podpalili kilka budynków, a także wiele policyjnych aut. W ogniu stanął piętrowy autobus. W kilku sklepach wybito okna i splądrowano je. Nad ranem nad północnym Londynem unosiły się kłęby dymu.

Interweniowała policja konna i szturmowa oraz sześć wozów straży pożarnej. Niektóre ulice zamknięto. Naoczni świadkowie twierdzą, że w dzielnicy Tottenham nadal panuje chaos. Nie wiadomo, czy zajścia wywołała ta sama grupa, która protestowała wcześniej przed posterunkiem policji, czy też inna.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Londyn: 8 policjantów rannych w zamieszkach
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.