Lotnisko Zaventem będzie zamknięte do niedzieli

Lotnisko Zaventem będzie zamknięte do niedzieli
(fot. EPA/FREDERIC SIERAKOWSKI)
PAP / psd

Zarząd lotniska w Zaventem pod Brukselą poinformował w czwartek, że będzie ono nieczynne do niedzieli 27 marca włącznie. Zamachy bombowe, które miały tam miejsce we wtorek, spowodowały ogromne zniszczenia w hali odpraw.

Informacja o przedłużającym się zamknięciu lotniska została zamieszczona na Twitterze przez zarządcę tego międzynarodowego portu lotniczego. Pasażerowie, których rejsy miały zaczynać się lub kończyć w Zaventem, zostali poproszeni o skontaktowanie się z odpowiednimi liniami lotniczymi.

Od wtorku w Brukseli nie ląduje ani nie startuje żaden samolot. Lotnisko jest nadal zamknięte nie tylko z powodu zniszczeń, ale również ze względu na trwające dochodzenie po zamachach. Przewoźnicy kierują samoloty do Liege lub na lotnisko w Charleroi.

Komplikacje związane z wyłączeniem lotniska w Brukseli mogą stać się poważniejsze z końcem tygodnia, gdy rozpoczną się dwutygodniowe ferie szkolne w Belgii - zauważa agencja AFP.

We wtorkowych samobójczych zamachach w stolicy Belgii zginęło co najmniej 31 osób, a ok. 300 zostało rannych. Na lotnisku doszło do eksplozji dwóch ładunków wybuchowych. Trzeci - znaleziony przez policję w rumowisku - nie został zdetonowany. Zginęło tam co najmniej jedenaście osób.

Do eksplozji doszło także w kolejce podziemnej pomiędzy stacjami Schuman i Maelbeek w bezpośrednim sąsiedztwie Parlamentu Europejskiego, Komisji Europejskiej i Rady UE. Zginęło tam ok. 20 osób.

Do przeprowadzenia zamachów terrorystycznych przyznało się Państwo Islamskie (IS).

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Lotnisko Zaventem będzie zamknięte do niedzieli
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.