Łukaszenka: Jesteśmy gotowi do dialogu

Łukaszenka: Jesteśmy gotowi do dialogu
(fot. Пресс-служба Президента России / wikipedia.org)
PAP / im

Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka oświadczył we wtorek podczas dorocznego orędzia do narodu, że jego kraj jest nadal gotów do dialogu z Zachodem. Przemówienia prezydenta w Zgromadzeniu Narodowym słucha m.in. ambasador Polski Leszek Szerepka.

- Po wyborach prezydenckich 2010 r. chcieliśmy iść dalej tą drogą: pogłębiać dialog z Europą, USA, rozwijać tak zwane społeczeństwo obywatelskie i dialog wewnątrzpolityczny, unowocześniać system polityczny. Ale Zachód i nasza piąta kolumna zdecydowali inaczej. Nie tylko odmówili dialogu, ale przystąpili do ataku na nasz kraj poprzez nacisk i sankcje - oznajmił Łukaszenka. Określenia "piąta kolumna" używa on zwykle w odniesieniu do opozycji.

DEON.PL POLECA
- Mam nadzieję, że dziś wiele osób już się przekonało, że jest to droga donikąd.(...) Z powodu dziwnej europejskiej polityki stracono wiele czasu, ale nasze stanowisko pozostaje niezmienne - jesteśmy gotowi do dialogu - oświadczył Łukaszenka. Orędzie Łukaszenki było pierwotnie zaplanowane na 19 kwietnia, ale zostało przeniesione na późniejszy termin, gdyż prezydent polecił zmienić jego tekst m.in. w części dotyczącej polityki zagranicznej.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Łukaszenka: Jesteśmy gotowi do dialogu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.