Mężczyzna planujący zamach był skazany w Brukseli

Mężczyzna planujący zamach był skazany w Brukseli
(fot. shutterstock.com)
4 lata temu
PAP / jm

Mężczyzna, zatrzymany w czwartek w związku z planowaniem zamachu we Francji, został skazany zaocznie w lipcu ub. roku w Brukseli wraz z mózgiem zamachów w Paryżu w listopadzie Abdelhamidem Abaaoudem, który zginął z rąk policji - podały w piątek źródła policyjne.

Mężczyznę, zidentyfikowanego jako Reda K., zatrzymała w czwartek wieczorem francuska policja w jednym z mieszkań w regionie Paryża podczas operacji sił bezpieczeństwa. Na miejscu znaleziono niewielką ilość materiałów wybuchowych.

"Na tym etapie żaden namacalny element nie łączy tego planu (zamachu) z zamachami w Paryżu i Brukseli" - powiedział w czwartek wieczorem minister spraw wewnętrznych Francji Bernard Cazeneuve.

Poinformował również, że aresztowany to obywatel Francji, podejrzany o przygotowywanie ataku i przynależność do siatki terrorystycznej, planującej uderzenie we Francji. "Aresztowany odgrywał kluczową rolę w tych planach" - podkreślił Cazeneuve.

Jego zatrzymanie poprzedziło wielotygodniowe śledztwo. Według policji mężczyzna był powiązany z dżihadystami.

W lipcu w Brukseli toczył się proces siatki dżihadystycznej działającej w Syrii - podaje agencja AFP.

Mózg paryskich zamachów 28-letni Abdelhamid Abaaoud, Belg pochodzenia marokańskiego, który uczestniczył w walkach w Syrii, zginął w operacji oddziałów antyterrorystycznych w listopadzie ub.r. w Saint-Denis na obrzeżach Paryża.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Mężczyzna planujący zamach był skazany w Brukseli
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Mężczyzna planujący zamach był skazany w Brukseli
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.