Nicole Gee kochała swoją pracę. Zginęła w zamachu w Afganistanie

Nicole Gee kochała swoją pracę. Zginęła w zamachu w Afganistanie
Fot. PAP/EPA/STRINGER / depositphotos.com
stripes.com / kb

Wśród tragedii, które rozgrywają się w Afganistanie, wyłaniają się wyjątkowe historie. Jedną z takich jest ta Nicole Gee, która tydzień przed swoją śmiercią pokazała na instagramie, że jej działanie wynika z powołania.

"Kocham moją pracę" - napisała 23-letnia amerykańska sierżant, która wraz z 12 innymi żołnierzami zginęła w czwartkowych atakach Państwa Islamskiego w Kabulu. Nicole Gee opublikowała tydzień przed swoją śmiercią na swoim koncie na instagramie wpis ze zdjęciem, na którym trzyma dziecko. W sieci pojawiło się także kilka innych zdjęć, na którym Gee pomagała Afgańczykom w ewakuacji.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Nicole Gee (@nicole_gee__)

W samobójczym zamachu w Kabulu zostało także rannych 18 żołnierzy. Informacje na temat ogólnej liczby ofiar są jednak sprzeczne, różne źródła podają inne bilanse, które wahają się od 92 do 170 zabitych. Do zamachu, w którym zginęła Nicole Gee przyznało się Państwo Islamskie.

DEON.PL POLECA

Nicole Gee pochodziła z Roseville w Kalifornii. Jak podaje portal "Stars and Stripes" 23 - latka miała świetne wyniki w testach sprawnościowych. 

Źródło: stripes.com / kb  

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gian Franco Svidercoschi

Kościół. Świętość i grzech. Nadzwyczajne dobro i odwieczne zło.

Od starożytności chrześcijaństwo zmaga się z dwoma demonami: klerykalizmem i pedofilią. Ten piekielny związek, który wyrządził wiele krzywd, został rozbity całkiem niedawno. A towarzyszyło temu wielkie...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Nicole Gee kochała swoją pracę. Zginęła w zamachu w Afganistanie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.