Niemcy: w Bonn rozpoczęła się konferencja NZ w sprawie zmian klimatu

Niemcy: w Bonn rozpoczęła się konferencja NZ w sprawie zmian klimatu
(fot. PAP/EPA/PHILIPP GUELLAND)
PAP / mp

W niemieckim Bonn rozpoczęła się w poniedziałek mająca potrwać do 17 listopada konferencja Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu, której celem jest posunięcie naprzód realizacji paryskiego porozumienia klimatycznego.

Chodzi tu między innymi o ustalenie konkretnych reguł, zapobiegających publikowaniu przez poszczególne państwa zaniżonych danych na temat ich własnej emisji dwutlenku węgla.
Należy także wyjaśnić, czy zadeklarowane w sierpniu wycofanie się USA z uzupełniającego ramową konwencję Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu porozumienia paryskiego zaszkodzi wysiłkom innych ważnych państw na rzecz walki z globalnym ociepleniem.
Konferencji, w której weźmie udział łącznie 25 tys. osób ze 197 państw, przewodniczy rząd Fidżi.
Jak zaznacza agencja dpa, jest to największa międzynarodowa konferencja, jaką zorganizowano dotąd w Niemczech. Delegaci oficjalni obradują w ośrodku World Conference Center w dawnej dzielnicy rządowej, natomiast miejscem dyskusji przedstawicieli organizacji pozarządowych jest miasteczko namiotowe nad brzegiem Renu, gdzie także wiele państw prezentuje na wystawie swe przedsięwzięcia na rzecz ochrony klimatu.
Inaugurując konferencję sekretarz wykonawcza ramowej konwencji NZ w sprawie zmian klimatu, była minister spraw zagranicznych Meksyku Patricia Espinosa powiedziała, że bieżący rok będzie zapewne jednym z trzech najgorętszych, o jakich wiadomo od czasu rozpoczęcia pomiarów. "Musimy działać teraz" - podkreśliła.
Będący przewodniczącym konferencji premier Fidżi Frank Bainimarama zaznaczył, że zobowiązania, jakie przyjęto w 2015 roku na paryskiej konferencji NZ w sprawie zmian klimatu, muszą zostać dotrzymane.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Niemcy: w Bonn rozpoczęła się konferencja NZ w sprawie zmian klimatu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.